#EkstraGierka i ekstra emocje! Raków wygrywa z Piastem

W czwartkowy wieczór przy Limanowskiego 83 spotkały się drużyny Rakowa Częstochowa i Piasta Gliwice. #EkstraGierka dostarczyła wielkich emocji. W charytatywnym meczu Czerwono-Niebiescy wygrali po serii rzutów karnych.

#EkstraGierka to wyjątkowy mecz charytatywny, w którym w role piłkarzy wcielili się pracownicy Rakowa Częstochowa oraz Piasta Gliwice. Główną ideą spotkania było wsparcie akcji #EkstraPomoc oraz promocja zdrowego trybu życia. Obie drużyny przekazały koszulki z podpisami zawodników na aukcje charytatywne organizowane przez kluby PKO BP Ekstraklasy.

Spotkanie — choć charytatywne — było bardzo ciekawe i dostarczyło wielu emocji. Pierwsze minuty #EkstraGierki to klasyczne piłkarskie szachy. Obie drużyny przyjęły pozę przyczajonego tygrysa i czekały na to co zrobi druga strona. Impas w środku pola przerwali Czerwono-Niebiescy. W 16. minucie Michał Siara zwieńczył dwójkową akcję mocnym, plasowanym strzałem. Piłka zatańczyła na linii. Sędzia długo analizował sytuację, ale koniec końców wskazał na środek boiska.

Goście odpowiedzieli za sprawą Kamila Przybylskiego. Minutę przed przerwą Czerwono-Niebiescy znów na prowadzeniu. Mocne uderzenie Patryka Lacha i do „szatni” schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

To zespół Piasta lepiej zaczął drugą połowę. Kamil Przybylski po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Czerwono-Niebiescy wyraźnie zmotywowani utratą bramki błyskawicznie, tuż po wznowieniu gry szybko przetransportowali piłkę na połowę rywala. Michał Szprendałowicz dogrywał z rzutu rożnego, a zawodnik Piasta zatrzymał futbolówkę ręką. Sędzia Krzysztof Kolanus bez wahania wskazał na wapno.

Piłkę ustawił Patryk Lach. Pewne egzekucja rzutu karnego i goooool dla Rakowa. 3:2! Czerwono-Niebiescy odpowiedzieli dokładnie minutę po trafieniu gliwiczan. Niestety, w 34. minucie Maks Raczyński wyrównał stan meczu.  Do końca wynik nie uległ zmianie i o końcowym sukcesie zadecydowały rzuty karne. Te Czerwono-Niebiescy wykonywali dużo skuteczniej, a do tego kunsztem bramkarskim popisywał się Mateusz Komorowski.

#EkstraGierka dla Rakowa! Pierwszy, historyczny mecz w ramach tej inicjatywy wygrali Czerwono-Niebiescy.

Raków – Piast 3:3 (3:2 po rzutach karnych)

Gole: Siara, Lach (dwie) – Przybylski (dwie), Raczyński

Żółta kartka: Lach

Raków: Komorowski – Lach, Waskowski, Czarnecki, Szprendałowicz, Węgrzyński, Kuc, Juźwiak, Ziemianin, Siara.

Piast: Mordal jr – Kozioł, Raczyński, Młot, Ostrowski, Piotrowski, Schega, Przybylski, Piekarczyk, Miłkowski, Grela, Mordal, Dorożański, Otorowski

Sędziował: Krzysztof Kolanus

Info i foto: rakow.com