„NAUCZ MNIE, KIEDY MÓWIĆ NIE!” – policyjny eksperyment ku przestrodze rodziców

0
295
pedofil

Katowiccy policjanci postanowili przeprowadzić eksperyment pn. „NAUCZ MNIE, KIEDY MÓWIĆ NIE!”, pokazujący zachowanie dzieci względem nieznanych osób dorosłych. Ku przestrodze rodziców.

Jak wynika z badań Zbigniewa Lwa-Starowicza, na molestowanie seksualne w Polsce najbardziej narażone są dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 15 lat. Ofiarami pedofilii są trzy razy częściej dziewczynki nić chłopcy.

Pedofile często pracują w miejscach lub dużo przebywają tam, gdzie znajdują się dzieci. Przez swoje zachowanie szybko łapią dobry kontakt z dzieckiem, zaburzając w nim pojęcie osoby dla niego obcej.

Stąd też eksperyment policjantów z Katowic. Na kilku placach zabaw oraz w ich okolicy funkcjonariusze postanowili sprawdzić jak reagują małe dzieci i ich rodzice na zaczepki dorosłego nieznanego mężczyzny.

Cała akcja była nagrywana z ukrycia. „Fałszywym pedofilem”, który zaczepiał dzieci pod pretekstem puszczania drona i wywabiał małoletnich poza zasięg wzroku ich rodziców oraz bez ich wiedzy, był policjant ubrany po cywilnemu.

Mimo wielu nauk i próśb rodziców, jak również edukacji w szkole, w większości przypadków zachowanie dzieci było niestety złe, co daje wiele do myślenia.

Nakręcony film przedstawia autentyczne zapisy reakcji dzieci i rodziców.

Film nakręcony przez katowicką policję. Materiał filmowy został zrealizowany przed pandemią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here