fbpx
Strona głównaPolecaneEkipy remontowe rozpoczęły pracę na torowisku przy dworcu PKS

Ekipy remontowe rozpoczęły pracę na torowisku przy dworcu PKS

Od dzisiaj zamknięte jest skrzyżowanie al. Wolności z ulicami Sobieskiego i Orzechowskiego. Do dworca PKS autobusy mogą dojechać przez skrzyżowanie obok Rady Europy.

Prace remontowe prowadzone są na niemal całej długości alei Kościuszki oraz alei Wolności. Dla ruchu samochodowego zamknięte jest od tygodnia skrzyżowanie al. Kościuszki z ul. Jasnogórską. Jak przekazuje wykonawca inwestycji, roboty w Śródmieściu przebiegają planowo i nie zostały pokrzyżowane przez pogodę.

Demontaż starego torowiska, starych torów zakończył się około 7 stycznia – informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI, wykonawcy modernizacji torów. – Aktualnie realizujemy roboty przezbrojeniowe – budujemy nową kanalizację w torowisku, przebudowujemy istniejące sieci sanitarne, teletechniczne, wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Wykonaliśmy większość robót ziemnych i mimo opadów śniegu pracujemy na wszystkich technologicznie możliwych frontach.

Modernizacja torowiska trwa od wiosny 2019 roku. Prace podzielono na sześć etapów. Na początek wyremontowano tory i całą infrastrukturę na Rakowie. Potem prace przeniosły się na północ miasta.

Całe zadanie realizowane jest w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Obejmuje ono kompleksową modernizację torowiska oraz zakup nowych tramwajów. Łącznie przebudowa i uzupełnienie taboru MPK to koszt 204 mln zł, z czego trwająca przebudowa pochłonie aż 144 mln złotych.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here