Lublinieccy policjanci edukowali Koszęcińskich uczniów

0
165

Uczniów z Koszęcińskiej Szkoły Podstawowej odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. W trakcie spotkania mundurowi przeprowadzili profilaktyczne pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie zimy oraz bezpieczeństwa na drodze i w Internecie.

Lublinieccy policjanci edukowali Koszęcińskich uczniów 1
Fot. KPP w Lublińcu

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w okresie zimowym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu odwiedzają placówki oświatowe na terenie powiatu lublinieckiego i edukują dzieci na temat bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Koszęcinie.

Podczas ostatnio zorganizowanego spotkania we wtorek 16 lutego z uczniami klas I-III, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Nieletnich i Patologii wraz z miejscowym dzielnicowym omówili jak bezpiecznie bawić się w czasie zimy. W szczególności zwracali uwagę na niebezpieczeństwa i zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

W trakcie pogadanek profilaktycznych policjanci sporo czasu poświęcili także na przypomnienie podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach oraz podkreślili, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność na drodze nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Lublinieccy policjanci edukowali Koszęcińskich uczniów 2
Fot. KPP w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here