Częstochowscy juniorzy Eco Team AZS 2020 i Hemarpol Norwid poza podium halowych Mistrzostw Polski. Ale i tak należą im się duże brawa!

0
177

W niedzielę w Dębicy zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce. Niestety, ale juniorzy Eco Team AZS 2020 Stoelzle Częstochowa i Hemarpol Norwida Częstochowa nie stanęli na podium MP. Siatkarzom z Częstochowy należą się jednak duże brawa.

Bliscy medalu byli juniorzy Eco Team AZS 2020 Częstochowa. Siatkarze przygotowywani przez trenerów Wojciecha Pudo, Pawła Tomaszewskiego i Jakuba Kuziorowicza grali w niedzielę o trzecie miejsce w Polsce i brązowe medale. Częstochowianie po wyczerpującym sobotnim półfinale przegranym dość pechowo z Jastrzębskim Węglem 2:3 i 13:15 w tie-breaku w niedzielę przegrali o brąz z Treflem Gdańsk 1:3. Było to druga porażka z Treflem podczas turnieju. Pierwszy pojedynek Eco Team AZS 2020 przegrał w grupie.

Juniorom Eco Team AZS 2020 Stoelzle Częstochowa należą się jednak duże brawa. Bo są czwartą drużyną w Polsce, a przy odrobinie szczęścia mogli zdobyć medal i grać w finale. Niewiele zabrakło…

Duże słowa pochwały należą się też juniorom Hemarpol Norwida Częstochowa, którzy ostatecznie w turnieju finałowym Mistrzostw Polski zajęli dobre 6. miejsce w Polsce. Dziś Hemarpol Norwid przegrał mecz o 5. miejsce z AKS-em V LO Rzeszów 1:3. Drużyna prowadzona przez Piotra Lebiodę i Radosława Panasa też mogła przy odrobinie szczęścia grać o medale. Przypomnijmy, że po dwóch kolejkach w grupie Hemarpol Norwid miał na koncie dwa zwycięstwa i był liderem. Przegrana w ostatnim trzecim spotkaniu w grupie sprawiła, że juniorzy Norwida spadli z 1. na 3. miejsce w grupie i otarli się o grę o medale Mistrzostw Polski.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here