Eco-Team AZS 2020 Częstochowa, przedstawia plany.

AZS 2020 Częstochowa

0
592

Przed inauguracją w II lidze siatkówki mężczyzn zespołu Eco-Team AZS 2020 Częstochowa, do której dojdzie w najbliższą sobotę w Hali Sportowej Częstochowa, we wtorek 8 października odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa, w której udział wzięli Wojciech Pudo – prezes SKF „Częstochowska Siatkówka”, Jerzy Pałuszka – prezes Eco-Team Sp. z o.o. oraz Artur Wołoszyn – prezes STOLZLE CZĘSTOCHOWA, a także zawodnicy częstochowskiej drużyny oraz przedstawiciele mediów.

Eco-Team AZS 2020 Częstochowa, przedstawia plany. 1

Podczas konferencji przedstawiono główne cele, jakie stawia przed sobą młody projekt AZS 2020 Częstochowa, zaprezentowano strategicznych sponsorów projektu Eco-Team i Stolzle, którzy przedłużyli współpracę z klubem na kolejny rok oraz nakreślono możliwości rozwoju w sezonie 2019/2020.

Cieszą nas wyniki, cieszy nas bardzo dobra współpraca, są to bardzo dobrze wykorzystane pieniądze, widać jak ten klub rośnie. Dzieje się to przy udziale ECOTEAM, cieszymy się również z tego, że podtrzymujemy te siatkarskie tradycje tutaj w Częstochowie, gdzie siatkówka jest bardzo mocna zakorzeniona, szczególnie ta młodzieżowa. Myślę, że jest to zalążek do tego, by odbudować te najlepsze tradycje jakie ma Częstochowa i cieszę się, że ECO-TEAM może być z tym klubem, z tymi ludźmi, z tymi zawodnikami – powiedział Jerzy Pałuszka.

Eco-Team AZS 2020 Częstochowa, przedstawia plany. 2

Spotkaliśmy się rok temu, chcieliśmy tutaj występować i wspomagać rozwój młodych sportowców. Nasze oczekiwania jeżeli chodzi o współpracę z AZS 2020 Częstochowa nie były, aż tak wielkie, natomiast sezon ubiegły przyniósł zupełnie coś nieoczekiwanego. Rozpoczęliśmy współpracę w tamtym roku w dwóch obszarach. Pierwszy obszar to aktywizacja młodych osób, jeżeli chodzi o siatkówkę. Na tą chwilę mamy około 200 uczniów, przedsięwzięcie bardzo dobrze się rozwija i zmierza w bardzo dobrym kierunku. Wiele nowych szkół chcę do nas dołączyć, bardzo zależy nam na tym, aby aktywizować młode osoby i pokazywać, jak można poprzez zabawę spędzać wolny czas w odmienny sposób. Drugi obszar dla nas bardzo ważny – sportowy, a więc osiągnięcia klubu. Tu należy wspomnieć o mistrzostwie Polski naszych młodzieżowców, jeszcze raz gratuluję. Sukces możemy osiągnąć nie tylko poprzez trening, ale również poprzez bardzo dobre sprzężenie pomiędzy zawodnikami, a działaczami. Zawodnicy są bardzo dobrze wspierani, jeżeli chodzi o tą stronę psychiczną i mentalną. Myślę, że jest to jedno z najważniejszych elementów tego sukcesu. Chcemy być jako STOLZLE częścią tego projektu, tego sukcesu. Cieszę się, że będziemy mogli być bliżej struktury tego klubu; życzę Wam oczywiście samych sukcesów w tej nowej hali, by zapełniała się do ostatniego miejsca – dodał prezes Artur Wołoszyn.

Inauguracja sezonu 2019/2020 drugiej ligi siatkarskiej rozpocznie się w najbliższą sobotę 12 października o godzinie 16 w Hali Sportowej Częstochowa ul Żużlowa 4 spotkaniem Eco-Team AZS 2020 Częstochowa, a drużyną LKS Czarni Rząśnia. Wstęp na spotkanie jest bezpłatne.

Rafał Borek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here