Eco-Team AZS Stoelzle zdobył tyską halę! Częstochowscy siatkarze wytrzymali końcówki i wygrali 2 sety na przewagi!

Szybko przełamali się siatkarze 2-ligowego Eco-Team AZS Stoelzle po wtorkowej porażce u siebie z MKS-em Andrychów. W piątkowy wieczór częstochowianie wygrali 3:0 w Tychach, a w niedzielę zmierzą się w Kętach z niepokonanym Kęczaninem.

Trwa intensywny tydzień dla podopiecznych trenera Wojciecha Pudo. Eco-Team AZS przegrał we wtorek u siebie z MKS-em Andrychów. W piątkowy wieczór rozegrał drugi mecz w tym tygodniu w Tychach z TKS-em. Spotkanie było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie częstochowian zadecydowało większe doświadczenie i zachowanie więcej „zimnej krwi” szczególnie w drugim i trzecim secie.

Pierwsza partia piątkowego spotkania zakończyła się zwycięstwem częstochowian 25:22. Jeszcze bardziej wyrównaną walką na boisku można było zobaczyć w kolejnych dwóch partiach. Drugiego seta Eco-Team AZS wygrał na przewagi 26:24, a w trzecim zacięta walka toczyła się aż do stanu 32:30 dla częstochowian! Ważne, że podopieczni trenera Wojciecha Pudo szybko przełamali się i odnieśli 6 zwycięstwo w sezonie. Częstochowska drużyna w grupie 5 2 ligi ma na koncie 7 spotkań i 17 punktów. Eco Team wrócił też na 2. pozycję w tabeli (MKS ma 6 meczów i 15 punktów).

Ligowy tydzień częstochowscy siatkarze zakończą w niedzielę w Kętach, gdzie zmierzą się z niepokonanym w tabeli Kęczaninem. Rywale w 7 spotkaniach odnieśli komplet 7 zwycięstw tracąc tylko… 2 sety. Faworytem spotkania będą gospodarze, tym bardziej, że w spokoju mogli przygotowywać się do pojedynku z Eco-Team AZS. Ale kibice Eco-Teamu liczą na pomyślne wieści…

TKS Tychy – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (22:25, 24:26, 30:32)