fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Dziwna para", czyli Artur Barciś i Cezary Żak na scenie Filharmonii Częstochowskiej

„Dziwna para”, czyli Artur Barciś i Cezary Żak na scenie Filharmonii Częstochowskiej

Jeden z najbardziej lubianych aktorskich duetów 27 września wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Na spektakl „Dziwna para” z Arturem Barcisiem i Cezarym Żakiem w rolach głównych zaprasza agencja artystyczna Certus.

„Dziwna para” to błyskotliwa komedia Neila Simona, znakomitego amerykańskiego komediopisarza, autora takich tekstów jak „Więzień Drugiej Ulicy”, „Drugi rozdział”, „Słoneczni chłopcy”, „Promises, promises” czy „Słodka Charity”. Historię Oscara i Felixsa rozsławiła wersja filmowa, którą stworzył Gene Saks, a główne role zagrali wybitni Jack Lemmon i Walter Mathau.

W realizacji Teatru Gudejko role te powierzono niezwykle lubianym i cenionym aktorom Cezaremu Żakowi i Arturowi Barcisiowi (za sprawą serialowych hitów „Miodowe lata” i „Ranczo” tworzony przez nich duet, od lat cieszy się niezmienną sympatią publiczności w każdym wieku).

A o czym opowiada komedia Simona? Cieniący sobie uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i bałaganiarz Oskar Madison, korzystał z uciech tak mocno, że musiał rozstać się z żoną. Ma dzięki temu więcej czasu na swoje różnorakie zainteresowania, między innymi na cotygodniowe partie pokera z przyjaciółmi. Wśród nich jest zdeklarowany domator, pedant, czyścioch, hipochondryk i histeryk, Feliks Ungar. W trakcie pewnego pokerowego wieczoru okazuje się, że małżeństwo Feliksa także rozpadło się… Oskar martwi się, żeby Feliks nie popełnił jakiegoś głupstwa. Proponuje Feliksowi, żeby się do niego wprowadził. Dwa diametralnie różne charaktery znajdą się pod jednym dachem- przyjaźń zostanie wystawiona na ciężką próbę…

„Dziwną parę” zobaczymy już 27 września!

Obsadę spektaklu – obok tytułowej pary – tworzą również Katarzyna Żak, Viola Arlak, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki oraz Piotr Skarga.

„Dziwną parę”, zobaczymy w Częstochowie dzięki agencji artystycznej Certus. Spektakl grany będzie 27 września o godz. 19 na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Bilety kosztują od 50 do 120 zł. Można je nabyć w siedzibie Agencji Certus (ul. Dąbrowskiego 36/4,tel. 732 932 729 i 34 360 60 67) oraz w kasie Filharmonii (ul. Wilsona 16, tel. 34 324 42 30 oraz 795 451 438). Sprzedaż prowadzona jest również za pośrednictwem portalu KupBilecik.pl. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

Listopad z „Sercami na odwyku”

Trwa również sprzedaż biletów na spektakl „Serce na odwyku”, czyli jedną z produkcji agencji Certus, której premiera odbyła się w 2018 r. To broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu „Tootsie” z Dustinem Hofmanem w roli głównej. To komedia, w której bohaterowie w przezabawny sposób udowadniają, że na miłość nigdy nie jest za późno, że zawsze warto dać życiu szansę na szczęście.

Reżyserem „Serc na odwyku” jest wspomniany już powyżej Cezary Żak, który gra również jedną z ról. Na scenie towarzyszą mu Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska i Michał Piela (cała czwórka na zdjęciu). Komedia prezentowana będzie w filharmonii 20 listopada o godz. 15.30 i 19. Bilety kosztują od 40 do 110 zł. Szczegóły: www.agencjaartystycznacertus.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -