fbpx
Strona główna Polecane Dzisiaj ruszyło głosowanie w kolejnej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzisiaj ruszyło głosowanie w kolejnej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego

Dzisiaj ruszyło głosowanie w kolejnej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Częstochowianie, którzy mają ukończone 13 lat, mogą oddawać swój głos na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe do 25 listopada.

Dzisiaj ruszyło głosowanie w kolejnej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego 1


W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną zagłosować można wyłącznie przez internet, poprzez nową, prostą w obsłudze platformę

https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

Oddanie głosu nie jest skomplikowane. Głosowanie odbywa się poprzez kartę do głosowania wypełnianą na platformie internetowej do głosowania przy użyciu darmowego kodu SMS. Z jednego numeru telefonu mogą zagłosować 2 osoby, ponieważ na jeden numer telefonu można uzyskać 2 kody — po jednym dla każdej z 2 osób.
W przypadku projektów o charakterze dzielnicowym osoby głosujące mogą oddać swój głos na projekty dotyczące dzielnicy, w której mieszkają.


Wszystkie projekty poddane pod głosowanie znajdują się na platformie

https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu

w zakładce “Przeglądaj zadania”.
Głosowanie polega na przydzieleniu danej liczby punktów projektom zadań, przy czym do dyspozycji głosujących jest 10 punktów dla projektów zadań o charakterze ogólnomiejskim i 10 punktów dla projektów zadań o charakterze dzielnicowym. Organizatorzy głosowania przypominają, że niewykorzystanie pełnej puli punktów nie powoduje nieważności głosu.
Warunkiem złożenia ważnego głosu jest wypełnienie wszystkich obowiązkowych pól na karcie do głosowania w aplikacji internetowej.


Jeżeli osoba, która zechce wybrać do realizacji projekt zaproponowany w ramach BO nie posiada numeru PESEL, musi się skontaktować z Administratorem internetowej platformy do głosowania: 34 370 74 97.
Jak głosować można się dowiedzieć oglądając film. Link do spotu z instrukcją głosowania:

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

  • 34 3707497 / 498 (w dni powszednie, w godz. 7.30 – 15.30)
  • 605336079 (codziennie, w godz. 8.00 – 20.00).

  • Aby nie ograniczać możliwości wyboru żadnemu z mieszkańców Częstochowy, miasto wprowadziło udogodnienia dla osób, które nie mają możliwości głosowania online i nie mogą zgłosić się osobiście do urzędu.
    Osoby o ograniczonej możliwości ruchowej potwierdzonej orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą zagłosować za pomocą karty papierowej, po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby do Urzędu Miasta Częstochowy. Potrzebę taką należy zgłosić każdorazowo przed rozpoczęciem głosowania.
    Wśród propozycji zgłoszonych do tegorocznej edycji BO znajdują się jak zwykle działania dotyczące między innymi poprawy infrastruktury miejskiej, np. budowa placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, remonty chodników, nasadzenie nowej zieleni. Są jak co roku również działania mające poprawić los bezdomnych zwierząt. Można w trakcie głosowania poprzeć pomoc dla miejskiego schroniska dla zwierząt czy wesprzeć finansowaną przez miasto kastrację czworonogów
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here