fbpx
Strona głównaEdukacjaDzisiaj maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości, a jutro absolwenci szkół podstawowych wyniki...

Dzisiaj maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości, a jutro absolwenci szkół podstawowych wyniki rekrutacjiDzisiaj maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości, a jutro absolwenci szkół podstawowych wyniki rekrutacji.


W tym roku wiele tygodni później niż zwykle absolwenci szkół podstawowych i średnich będą wiedzieć, jak poszły im egzaminy.
Rezultaty egzaminów dojrzałości będzie można obejrzeć w przypadku naszego regionu na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie – https://serwis.oke.jaworzno.pl/M20/


Absolwenci, którzy zdali egzamin – otrzymają świadectwo dojrzałości (wraz z odpisem), ci, co podwyższyli wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym, lub przystąpili do egzaminu, do którego nie przystępowali w ubiegłych latach – otrzymają aneks do świadectwa dojrzałości, a osoby, którym nie udało się zdać matury – otrzymają informację o wynikach egzaminu dojrzałości.


Do dzisiaj trwa weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Jutro, 12 sierpnia zainteresowani będą mogli zapoznać się z wynikami rekrutacji – w szkołach zostaną opublikowane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.


Do miejskich szkół ponadpodstawowych w Częstochowie kandyduje w tym roku blisko 3 tysiące uczniów, z czego ponad 1564 wybrało licea, 1156 – technika, a 256 – szkoły branżowe. W szkołach branżowych najczęstszymi specjalnościami zawodowymi wybieranymi przez młodzież są mechanik samochodowy oraz fryzjerka/fryzjer.
Ogółem w Częstochowie dostępnych miejsc jest więcej – ponad 3,7 tys. , z czego prawie 1,5 tysiąca w liceach, ponad 1,6 tys. w technikach oraz 600 w szkołach branżowych.


Jeżeli chodzi o częstochowskie licea najwięcej, bo 289 podań trafiło do VII LO im. Mikołaja Kopernika. Wśród techników największą popularnością cieszą się Techniczne Zakłady Naukowa (348 podań), które kształcą m.in. w kierunkach technik elektronik, mechanik, informatyk czy technik budownictwa.

Dzisiaj maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości, a jutro absolwenci szkół podstawowych wyniki rekrutacji 1


Częstochowski „Kopernik” od kilku lat jest najchętniej wybieraną przez uczniów szkołą tzw. pierwszej preferencji kandydatów do liceów ogólnokształcących.

Dzisiaj maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości, a jutro absolwenci szkół podstawowych wyniki rekrutacji 2


Jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni i cieszymy się z tak dużego zaufania uczniów – powiedział nam wicedyrektor liceum Marcin Terka. – Myślę, że na to, iż właśnie naszą szkołę młodzież wybiera tak chętnie, wpływ ma kilka czynników. Oczywiście jest to wysoki poziom nauczania, dobre wyniki naszych uczniów na maturach. Tak zwaną zdawalność matur mamy na poziomie 98-99 procent. Sądzą jednak, że uczniowie cenią sobie również atmosferę, jaka u nas panuje. W naszej szkole oczywiście kładziemy duży nacisk na naukę i poziom nauczania, ale pamiętamy również, że nie samą nauką młody człowiek żyje, że szkoła średnia, to powinien być również czas na zbieranie wspaniałych wspomnień.
(IBS)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska