fbpx

Dziś w kalendarzu jest Dzień Psa

Psy rasowe i nie rasowe nie ważne jakie, są naszymi najlepszymi przyjaciółmi na dobre i na złe.

Obdarzają nas miłością bezwarunkową. Dla nich nie ważne czy jesteśmy zamożni czy też nie. Dla nich ważne jest że nas mają, że możemy poświęcić im swój czas, wyjść na spacer czy dać im smakołyka.

Wedle starego powiedzenia psy są symbolem wierności i ma to swoje potwierdzenie w mediach czy filmach. Są opisywane, ekranizowane informacje od ludzi jak bardzo jego pupil okazał mu swoją wierność. Potrafią przebyć wiele kilometrów, by wrócić do domu czy spędzają czas na grobach najbliższych sobie ludzi. Psy również chronią dzieci przed różnymi niebezpieczeństwami. Są psy przewodniki dla osób niewidomych, o nich zapewne każdy słyszał czy nawet miał okazję widzieć. Są psy, które pracują dla służb mundurowych pomagając zwęszyć narkotyki, czy też dla straży pożarnej podczas gdy zawalił się budynek i pomagają odnaleźć ocalałych ludzi spod gruzu. Psy są naprawdę bardzo wyjątkowe.

Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzony został za sprawą Colleen Paige. Jest to ekspertka z Fundacji NAtional Dog Day Foundation, która zajmuję się prawami i stylem zwierząt domowych. Celem tego dnia jest zachęcenie też do adopcji psów ze schroniska, by zapewnić im lepsze życie w odpowiednich warunkach.

Dziś w kalendarzu jest Dzień Psa 2
fot. pixabay

Międzynarodowy Dzień Psa  został ustanowiony w 2004 roku.

K KIK