Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bałwana

0
484

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bałwana, jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy.

Każdy go zna i ten duży i ten mały. Jest to jedno z wielu wspomnień z dzieciństwa, które łączy ze sobą praktycznie wszystkich. Budowanie bałwana było i ciągle jest, niezwykłą zabawą nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych, którzy z budowania bałwana są w stanie zrobić istne arcydzieło.

Niestety z powodu zmiany klimatu, czyli globalnego ocieplenia Bałwan jest gatunkiem ginącym w części Europy. Zimy są coraz cieplejsze i praktycznie bez śniegu. Jeśli nawet spadnie trochę śniegu, szybko się topi, dlatego częściej można go spotkać jako świąteczną ozdobę, bombkę na choinkę, czy też w reklamach.

Jednak w tym roku w ostatnich dniach zima była łaskawa i ku uciesze dzieci spadło bardzo dużo śniegu. Od razu na podwórkach, parkingach czy innych placach powstały śnieżne bałwanki.

18 stycznia nie jest całkowicie przypadkowa. Jeśli się przyjrzymy i użyjemy trochę wyobraźni, to możemy zauważyć, że 18 wygląda jak bałwan trzymający miotłę. Dlatego jest to idealny dzień, by przypomnieć sobie, jak się czuliśmy w dzieciństwie, kiedy widzieliśmy śnieg. Wyjdźmy na śnieg, zabierzmy ze sobą najmłodszych, przyjaciół i świętujmy ten dzień, budując wspaniałe i wyjątkowe bałwany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here