Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Radomsku

0
150
fot. UM w Radomsku

Urząd Miasta Radomska zaprasza na miejskie obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

13 kwietnia:

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

O godzinie 8.45 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą, która upamiętnia porucznika Stefana Bernarda Zagórowicza, natomiast o godzinie 9.00 będzie miał miejsce wykład dr Joanny Żelazko Naczelnika Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN-KŚZpNP Oddział w Łodzi pod tytułem: „Zbrodnia Katyńska-kłamstwo i walka o prawdę”.

Będzie można zobaczyć okolicznościową wystawę książek ze zbiorów Biblioteki – „W cieniu Katynia”, oraz wystawę elementarną, która została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie –  „Zbrodnia Katyńska 1940 r. Zagłada polskich elit”.

Wystawy udostępnione są od 1.04. – 30.04, w godzinach pracy biblioteki.

O godzinie 10.00 nastąpi Msza Święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Kaplicy na Starym Cmentarzu w Radomsku, a po Mszy będzie miało miejsce złożenie kwiatów pod tablicami epitafijnymi na Starym Cmentarzu w Radomsku.

Koło godziny 11.15 nastąpi złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy pod Dębem Pamięci Ofiar Katynia.

14 kwietnia o godzinie 18.00 Miejski Dom Kultury zaprasza na specjalne wydanie audycji „Kultura ma głos” z szczególnym uwzględnieniem Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Audycja będzie dostępna do posłuchania na TUTAJ oraz TUTAJ.

Wystawa galeria w oknie „Zbrodnia katyńska 1940r.”, która została przygotowana przez IPN dostępna będzie od 12 do 24 kwietnia w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku.

K KIK