fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaEdukacjaDzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych

Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się Festiwal Techniki. Impreza stała się okazją do ogłoszenia kolejnego kierunku kształcenia w szkole. Co nowego szykuje dla uczniów ZST?

To był intensywny i interesujący początek tygodnia w Zespole Szkół Technicznych. Szkoła zorganizowała dzień otwarty czyli Festiwal Techniki. Wzięli w nim udział dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych oraz przede wszystkim ósmoklasiści, którzy już za chwilę będą musieli dokonać ważnego wyboru dalszej ścieżki edukacji.

Każdy miał okazję zapoznać się z szeroką ofertą placówki, która kształci m.in.: techników informatyki, budownictwa, architektury krajobrazu, prowadzona jest również edukacja w klasie mundurowej.

Podczas Festiwalu Techniki młodzież miała okazję wziąć w wielu warsztatach: budowlanych, projektowych, modelarskich, florystycznych, plastycznych, informatycznych, instalacyjnych, ekologicznych czy dotyczących odnawialnych źródeł energii. Swoje stoiska zawodowe przygotowały zaprzyjaźnione ze szkołą firmy. Spotkanie obfitowało w atrakcyjne konkursy, quizy, zabawy językowe. Dodatkową atrakcją były zawody strzeleckie oraz wspólny grill na szkolnym patio.

Impreza stała się doskonałą okazją, by ogłosić, że już od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych pojawi się nowy kierunek- technik aranżacji wnętrz. Szkoła podpisała dokumenty o partnerskiej współpracy z Leroy Merlin, a firma zadeklarowała pomoc i praktyczne wsparcie dla uczniów chcących zgłębiać tajniki projektowania.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia siedzibie ZST zostały wręczone nagrody w II edycji konkursu Zawodowa Liga Mistrzów, zorganizowanego przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Informacji Zawodowej oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli za zadanie nakręcić film, który promuje jeden z zawodów nauczanych w ich szkole.

Na pierwszym miejscu podium znaleźli się reprezentanci ZST i ich „Profesjonalista” stworzony przez Piotra Małolepszego. Opiekunką tego projektu była Małgorzata Rajca. Miejsce II przypadło filmowi „B.A.D” z Zespołu Szkół Ekonomicznych(autorzy – Anna Sobczyk, Kuba Balsamski, Nadia Śnioch, opiekunka – Edyta Kosowska-Myslak). Na podium stanął również zespół „Patataje” z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie(autorzy – Natalia Konat, Kinga Sieradzka i Aleksandra Trętkiewicz, opiekunka – Daria Jauernig).

Częstochowskie szkoły branżowe kuszą młodzież swoją ofertą, dając do zrozumienia, że nauka konkretnego zawodu już na poziomie szkoły średniej, otwiera drzwi do zdobycia interesującej pracy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -