fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeXXV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie

XXV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie

XXV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się w środę, 24 maja 2023 r., na pl. Biegańskiego. Start o godz. 10.

W majowym spotkaniu weźmie udział około 700 osób. Tematem przewodnim tegorocznego dnia będzie hasło „Mam prawo”. XXV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędzie się na pl. Biegańskiego. Początek o godz. 10.

Uczestnicy oraz goście zwiedzą i obejrzą stoiska przygotowane przez placówki, stowarzyszenia i fundacje zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym w naszym regionie.

Na finał zaplanowano pokaz flag pokoju przygotowanych przez uczestników. Nie zabraknie też innych atrakcji: strefy sportowej, strefy fitness, zajęć plastycznych, gier oraz animacji. Atrakcją będzie również prezentacja z udziałem zaproszonego magika. Na wszystkich czekać będzie poczęstunek. 

XXV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Częstochowie 1
XXIV Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (archiwum PSONI)

Warto dodać, że w ramach wydarzenia prowadzone będą konsultacje dla wszystkich zainteresowanych, będzie można porozmawiać m.in. z prawnikiem, specjalistą ds. edukacji, specjalistą z zakresu poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, specjalistą ds. świadczeń rodzinnych i wychowawczych oraz zasiłków dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, specjalistą ds. rehabilitacji społecznej oraz z osobami zajmującymi się wsparciem osób niepełnosprawnych z Ukrainy.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie.

red., mat. PSONI

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -