fbpx
Strona głównaDomDzień dziecka w plenerze – podrzucamy kilka pomysłów na spędzenie 1 czerwca...

Dzień dziecka w plenerze – podrzucamy kilka pomysłów na spędzenie 1 czerwca na świeżym powietrzu

Już 1 czerwca podaruj swojemu dziecku aktywnie spędzony czas przepełniony zabawą w rodzinnym gronie. Taki dzień dziecka z pewnością zapamięta lepiej, niż prezenty, które zapewne także dostanie.

Aby spędzić dzień dziecka aktywnie, nie potrzeba zbyt wiele. Tak naprawdę wystarczą głównie szczere chęci oraz kilka pomysłów, które znajdziesz poniżej.

Piknik

Jedzenie na świeżym powietrzu smakuje inaczej, według niektórych nawet lepiej…chyba nie trzeba do tego nikogo przekonywać. Ponadto dzieci lubią wszelkie odstąpienia od codziennej rutyny, więc koc i kilka przekąsek rozstawionych w plenerze, mogą okazać się sposobem na niejadków, a przede wszystkim na miło spędzony czas i wspomnienia na lata.

Aby zrobić piknik, wystarczy wcześniej już wspomniany koc, coś do picia, np. bidon z wodą czy kompotem oraz coś do jedzenia (tutaj można nieco zaszaleć, oczywiście jeśli masz więcej czasu, ale najlepiej sprawdzą się kanapki czy pokrojone owoce lub jakieś gotowe przekąski, takie jak ciastka, chrupki itp.).

Najlepszą przestrzenią na rozłożenie koca z koszem piknikowym jest oczywiście miejsce oddalone od miejskiego zgiełku, w sercu przyrody. Świetnym miejscem jest łąka, park na obrzeżach miasta, czy leśna polana. Piknik bardzo dobrze sprawdzi się także w przydomowym ogródku lub na działce.

Podchody

Jeśli nie pamiętasz, lub zwyczajnie nie wiesz, czym są podchody – przybywamy z pomocą. W dużym skrócie gra polega na tym, że jedna drużyna ucieka, zostawiając za sobą rozmaite wskazówki i zadania, które do nich prowadzą, a druga ich szuka.

Zabawa podczas podchodów jest naprawdę przednia. Do gry wystarczą już dwie osoby, ale im więcej, tym lepiej. Zabawa odbywa się najczęściej w terenie, dlatego przeznaczona jest raczej dla starszych dzieci, a jeśli chcesz, by uczestniczyły w niej także młodsze – wówczas koniecznie pod opieką dorosłych, bowiem najlepszym miejscem do podchodów są tereny leśne, czy rozległy park.

Oprócz odpowiedniej ilości osób oraz terenu do podchodów potrzebna jeszcze będzie pomysłowość graczy, szczególnie w przypadku drużyny uciekającej. Znaki, które mają ułatwić podążanie za pierwsza grupą, wymagają nieco kreatywności przy ich tworzeniu. Do zrobienia rozmaitych strzałek itp. wystarczą szyszki, patyki, kamyki lub piach – co tylko znajdzie się po drodze.

Na trasie powinny znaleźć się także zadania do wykonania. Wówczas można np. narysować na ziemi krzyżyk, dając tym samym znak, że w pobliżu jest ukryte zadanie. Można dodać również strzałkę, pokazującą kierunek ukrycia zadania. Kartki z zadaniami można wieszać na gałęziach drzew, ukrywać pod kamieniami itp. Do takich zadań mogą należeć proste ćwiczenia fizyczne lub znalezienie czegoś, np. czarnego kamienia czy określonego gatunku kwiatka.

Spacer do lasu

Dzień dziecka to już niemal pora letnia,w tym dniu mogą więc zdarzyć się upały, wówczas warto więc postawić na wycieczkę do lasu, gdzie dzięki rosnącym tam drzewom, można nieco odetchnąc w ich cieniu. Poza tym las sprzyja poprawie odporności dziecka, a odrobina ruchu na świeżym powietrzu przyda się także rodzicom.

Jedyne, o czym musisz pamiętać podczas takiej wyprawy to odpowiedni ubiór dla siebie i dziecka. Las ma bowiem jedną wadę – grasują w nim niebezpieczne dla zdrowia kleszcze, przed którymi można się jednak ustrzec, zakładając właściwy ubiór czy stosując odpowiednie środki. Nie warto się zrażać – las to także świetne miejsce do podziwiania przyrody, w tym rozmaitego ptactwa czy roślin.

Pamiętaj…

Nieważne jak będzie wyglądał 1 czerwca. Najważniejsze, byście w tym dniu spędzili czas razem z dzieckiem, które z tego faktu będzie dużo bardziej usatysfakcjonowane, niż z pięknych, zapewne też długo wyczekiwanych prezentów.

pomysły
Pixabay

Linda Nocoń

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -