fbpx

Dzieci z grup Pszczółki i Jagódki z Poraja robiły zabawki z recyklingu

Dzieci razem z wychowawcami uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z darami natury świat nie jest ponury!”.

Głównym celem projektu edukacyjnego ekologiczno-plastycznego „Z darami natury świat nie jest ponury!” jest przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz nauczycieli a także zapoznanie z ideą zero waste. W ramach tego projektu wychowawcy grup: Natalia Polis i Dorota Szulc zorganizowali rodzinny konkurs plastyczno – techniczny „Zrób coś z niczego – zabawka z recyklingu”.

W konkursie wzięły udział dzieci, razem z rodzicami z grup: Pszczółki i Jagódki. Zadaniem dzieci i ich rodziców było zaprojektowanie a także wykonanie zabawki. Prace mogły być wykonane dowolną techniką z wykorzystaniem różnorodnych materiałów z recyklingu, jedyne ograniczenie stanowiła tu ich pomysłowość.

Prace konkursowe zostały wyeksponowane w szatni przedszkolnej, aby dzieci i rodzice z innych grup przedszkolnych mogli oddać głosy na najciekawszą zabawkę z recyklingu. Konkurs rozstrzygnięty został tuż przed wakacjami. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie przez Dyrektor Przedszkola Beatę Rajczyk.

Wyniki konkursu wyglądały następująco:

I miejsce – Maciej Gurbała z Rodzicami
II miejsce – Kacper Ziental z Rodzicami
III miejsce – Wojciech Ziemak z Rodzicami
Wyróżnienie: Stanisław Grzesiak z Rodzicami
Wyróżnienie: Patryk Szczepańczyk z Rodzicami.

Wszystkie dzieci które brały udział w tym konkursie otrzymały ekotorby wypełnione różnymi nagrodami dla dzieci w zależności od zajętego miejsca (zestawy edukacyjne małego ekologa, eko kolorowanki, zwierzątka, puzzle, książeczki itd.).

K KIK