fbpx
Strona głównaSportDyrektor sportowy Exact Systems Norwid Radosław Panas: Jestem bardzo zadowolony z wyników...

Dyrektor sportowy Exact Systems Norwid Radosław Panas: Jestem bardzo zadowolony z wyników i gry pierwszego zespołu

Siatkarze Exact Systems Norwida zbierają zewsząd brawa za swą grę w Tauron 1 Lidze. Z postawy zespołu zadowoleni są działacze, trenerzy i kibice. – Jestem bardzo zadowolony z wyników i gry pierwszego zespołu – mówi dla Gazety Regionalnej dyrektor sportowy Exact Systems Norwida Radosław Panas, który też ocenia w rozmowie grę młodzieżowych zespołów.

Gazeta Regionalna: Siatkarze Exact Systems Norwida są chyba rewelacją sezonu. W 22 meczach odnieśliście aż 16 zwycięstw. Czy jest Pan jako dyrektor sportowy klubu zadowolony z postawy zespołu?

Radosław Panas: Jestem bardzo zadowolony z wyników i gry pierwszego zespołu. Mamy przecież 4. miejsce w tabeli. Wygraliśmy 16 spotkań w 22 meczach. To bardzo dobry rezultat, z którego bardzo się cieszymy. Naszym celem będzie teraz utrzymanie tego 4. miejsca przed fazą play-off. Miejsce w czołowej czwórce byłoby świetną pozycją wyjściową przed play- off.

Wiadomo, że apetyty rosną w miarę jedzenie. Przed sezonem mieliście walczyć o ósemkę. Teraz w trakcie ligi macie szansę na czołową czwórkę. Czy żałujecie którejś z porażek?

– Tak po prawdzie to do pełni szczęścia brakuje mi zwycięstwa z zespołami pierwszej trójki z tabeli czyli z Bydgoszczą, Lublinem i Bielsko-Białą, ale z każdą z tych drużyn jeszcze będziemy się spotykali i może pokonamy jakiegoś pretendenta do awansu do Plus Ligi. A to z pewnością wzmocniłoby i tak mocną psychikę naszej drużyny przed końcówką sezonu. Sztab szkoleniowy wykonuje świetnie swoją robotę. Zadania są jasno podzielone i każdy ciężko pracuje na wynik zespołu. My jako klub staramy się zagwarantować najlepsze z możliwych warunków do pracy naszym zawodnikom.

Przejdźmy teraz do oceny drużyn młodzieżowych. W województwie śląskim trwa decydująca batalia o medale wśród juniorów, kadetów i młodzików…

– Jeśli chodzi o drużyny młodzieżowe to grupa juniorów młodszych czyli kadeci trenera Rafała Bogusa awansowała do finału Śląska i liczymy na dobry występ i awans dalej czyli do fazy gry w 1/4 Mistrzostw Polski już z innymi województwami. Niestety ta sztuka nie udała się naszym juniorom, ale ta sama grupa świetnie radzi sobie w 1 lidze śląskiej seniorów. Zajmujemy 4. miejsce z 10 zwycięstwami w 14 meczach i z szansami na jeszcze lepszy wynik i miejsce. W miniony weekend pokonaliśmy dwie bardzo dobre drużyny: z Cieszyna i wicelidera z Rudzieńca. Grupy młodsze również robią postępy i mamy nadzieję, że w przyszłości będą mocnym punktem naszego klubu. Młodzicy znaleźli się w czołowej dziewiątce w województwie i cały czas walczą o jak najlepszy wynik.

Dziękujemy za rozmowę

Foto: Gazeta Regionalna/AK

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here