fbpx
Strona głównaSportDwie drużyny siatkarskie z Częstochowy na podium 1 ligi śląskiej. To Jawor...

Dwie drużyny siatkarskie z Częstochowy na podium 1 ligi śląskiej. To Jawor Mineral AZS i Hemarpol Norwid. Wysoko też Eco-Team AZS Stoelzle II

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki w siatkarskiej 1 lidze śląskiej mężczyzn. Mistrzami zostali siatkarze Jawor Mineral AZS Częstochowa. Na 3. miejscu rozgrywki zakończyła młodzież z Hemarpol Norwid Częstochowa, a na 5. Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa.

Siatkarze Jawor Mieneral AZS byli beniaminkiem w 1 lidze śląskiej i od razu ją wygrali. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka, byłego siatkarza AZS Częstochowa, Mostostalu Kędzierzyn i reprezentacji Polski, wygrali 19 z 22 rozegranych spotkań. Zdobyli 57 punktów i o aż 7 wyprzedzili wicelidera KS Rudziniec.

– Ostatnie dwa sezony są dla nas bardzo udane – mówi prezes klubu Adam Stępniak. – W poprzednim sezonie od razu wygraliśmy rozgrywki w 2 lidze śląskiej i wywalczyliśmy awans. Teraz jako beniaminek okazaliśmy się najlepsi w 1 lidze śląskiej i uzyskaliśmy prawo gry w turniejach barażowych o awans do 2 ligi ogólnopolskiej. Brawa dla drużyny i sztabu szkoleniowego za już i zobaczymy co dalej…

Dwie drużyny siatkarskie z Częstochowy na podium 1 ligi śląskiej. To Jawor Mineral AZS i Hemarpol Norwid. Wysoko też Eco-Team AZS Stoelzle II 1

Bardzo dobry wynik w 1 lidze śląskiej zajął też Hemarpol Norwid Częstochowa, złożony głównie z juniorów klubu i najzdolniejszej młodzieży. Drużyna trenera Radosława Panasa z 22 spotkań wygrała aż 17, co dało jej 49 punktów. Częstochowska młodzież straciła tylko 1 punkt do wicelidera i 8 do Jawor Mineral AZS, a nad 4. w tabeli Górnikiem Radlin miała aż 10 punktów przewagi.

– Uważam, że zespół osiągnął bardzo dobry wynik – cieszy się trener Hemarpol Norwid Częstochowa Radosław Panas, który w przeszłości był też zawodnikiem i szkoleniowcem AZS Częstochowa. – 17 zwycięstw w 22 meczach to jak na grupę, która grała z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zespołami to całkiem niezły wynik. Grupa zebrała sporo doświadczeń, które mam nadzieję, że będzie procentowało w przyszłości. Wygraliśmy z zespołami, które wyprzedziły nas w tabeli i były budowane na awans do 2 ligi. To też sprawiło nam dużo radości i pokazało duży potencjał tkwiący w naszej młodzieży.

Dwie drużyny siatkarskie z Częstochowy na podium 1 ligi śląskiej. To Jawor Mineral AZS i Hemarpol Norwid. Wysoko też Eco-Team AZS Stoelzle II 2

Z bardzo dobrej strony w obecnym sezonie 1 ligi śląskiej zaprezentowali się też młodzi siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa. Drużyna prowadzona przez byłego siatkarza AZS Częstochowa Pawła Tomaszewskiego została sklasyfikowana na bardzo dobrym 5. miejscu. Eco-Team AZS Stoelzle II wygrał 13 meczów co dało 36 punktów.

– 1 liga śląska jak co roku dała nam duże możliwości sprawdzenia i “ogrania” naszych zawodników – komentuje trener Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa Paweł Tomaszewski. – Każdy mecz to emocje, presja i stres meczowy, potem rywalizacja sportowa. Rozegraliśmy 22 spotkania, blisko 80 setów. Jestem pewien, że po tych 13 zwycięstwach i 9 porażkach każdy z tych chłopaków jest dzisiaj dużo lepszym, bardziej doświadczonym graczem. Trzon zespołu w tym sezonie stanowili juniorzy, do których dołączali też kadeci. Oceniam, że w zdecydowanej większości spotkań zespół walczył, był nieustępliwy i stawiał przeciwnikom bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. Cieszę się z zajętego piątego miejsca, chociaż uważam, że “pudło” było absolutnie w naszym zasięgu i to będzie cel na kolejny sezon. Teraz przyjdzie czas na wykorzystanie przez juniorów tych doświadczeń w walce o mistrzostwo Polski.

Dwie drużyny siatkarskie z Częstochowy na podium 1 ligi śląskiej. To Jawor Mineral AZS i Hemarpol Norwid. Wysoko też Eco-Team AZS Stoelzle II 3

Z drużyn z regionu częstochowskiej w 1 lidze śląskiej grali też siatkarze Płomienia Przystajń. Drużyna z Przystajni zajęła ostatecznie 10. pozycję na 12 drużyn. Płomień zdobył 21 punktów, a utrzymanie zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce.

Siatkarze Jawor Mineral AZS za wygranie 1 ligi śląskiej otrzymali prawo gry w turniejach barażowych. Częstochowianie pojadą do Drezdenka, gdzie zmierzą się z Licon Uni Opole, BTS Bolesławiec oraz KS Atak Gorzów Wielkopolski. O awans będzie walczył też wicelider KS Rudziniec. Podopieczni trenera Marcina Grzegoszczyka zagrają w Wilczycach. Ich rywalami będą: WKS Wilczyce, M-GOKiS Praszka oraz A.Z Iwaniccy Gubin.

Tabela 1 ligi śląskiej sezonu 2020/21

 1. Jawor Mineral AZS Częstochowa 22 57 60:21
 2. KS Rudziniec 22 50 57:28
 3. Hemarpol Norwid Częstochowa 22 49 55:28
 4. Górnik Radlin 22 39 48:40
 5. Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa 22 36 44:35
 6. Talent Sferawent Cieszyn 22 32 42:41
 7. KS Rafako Racibórz 22 28 42:47
 8. Trójka Mikołów 22 26 38:51
 9. Olimpia Włodowice 22 21 35:51
 10. Plomień Przystajń 22 21 33:53
 11. Jedynka Jaworzno 22 19 32:58
 12. MKSR Pyskowice 22 18 29:57

Foto: Gazeta Regionalna/AK

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here