W powiecie częstochowskim sadzą nowe drzewa

0
714
powiat sadzi drzewa 6

Na terenie powiatu częstochowskiego trwa sadzenie nowych drzew. Nasadzenia mają charakter rekompensacyjny.

powiat sadzi drzewa 7
Fot. Powiat Częstochowski

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. W tym roku pogoda i temperatura na dworze nie rozpieszcza zbytnio ludzi, ale za to jest to dobry czas na sadzenie nowych drzew, ponieważ podłoże ma dobrą wilgotność, a parowanie jest niskie.

Tak też na terenie powiatu częstochowskiego od 29 kwietnia 2021 roku rozpoczęło się sadzenie drzew. W tym dniu symbolicznie pierwsze drzewka posadzili przedstawiciele Zarządu Powiatu Częstochowskiego: Starosta Częstochowski – Krzysztof Smela, Wicestarosta – Jan Miarzyński i Członek Zarządu – Adam Morzyk.

Wśród drzew, które pojawią się na terenie powiatu, będą następujące gatunki: klon, dąb, jarząb, jabłoń, śliwa wiśniowa, klon czerwony, lipa, jesion, świerk, sosna, świerk srebrny. W sumie posadzonych zostanie 170 drzew.

Pierwsze z nich pojawiły się już na terenie gminy Janów, Kłomnice, Mstów, Mykanów, Poczesna, Starcza. Rozpoczęte nasadzenia mają charakter rekompensacyjny.

Takiego typu działania mają ogromny wpływ na środowisko naturalne oraz na dobre samopoczucie społeczeństwa. Dzięki procesowi fotosyntezy drzewa produkują tlen niezbędny dla istot żyjących oraz są idealnym siedliskiem dla wielu gatunków zwierząt.