Druga porażka piłkarzy Rakowa w Turcji

Piłkarze Rakowa Częstochowa w sobotę rozegrali w Turcji drugi mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego. Czerwono-niebiescy przegrali z mistrzem Bułgarii Łudogorcem Razgrad 1:3.

Piłkarze Rakowa od 20 stycznia przygotowują się w tureckim Belek do rozpoczęcia rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. Raków w pierwszym sparingu przegrał z NK Mura ze Słowenii 1:2. W sobotę czerwono-niebiescy sprawdzali swoją dyspozycję na tle mistrza Bułgarii Łudogorca Razgrad. Trener Rakowa Dawid Szwarga w podstawowej jedenastce postawił na sprawdzonych zawodników z poprzedniego sezonu. Ivi Lopez, choć jest już w Belek, nie zagrał jeszcze w sparingu.

Poczatek meczu to szaleńcze tempo. Już w pierwszych ośmiu minutach gry padły 3 gole. Rywale w 2. minucie objęli prowadzenie. W 6. minucie wyrównał Ante Crnac. Chwilę później po samobójczym trafieniu Łudogorec objął prowadzenie 2:1.

W drugiej części gry, mimo kilku dogodnych okazji Rakowa, czerwono-niebiescy nie potrafili wyrównać. Sami stracili 3 bramkę i ostatecznie przegrali 1:3.

W sparingu zagrali nowi piłkarze Rakowa: Matej Rodin, Peter Barath, Eric Oteneo i Jakub Myszor.

Trzeci mecz sparingowy Raków rozegra 1 lutego z NK Maribor.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

Raków Częstochowa – Łudogorec Razgrad 1:3 (1:2)

Raków: V. Kovacević – Svarnas, A. Kovacević (46, Rodin), Racovițan (46, Tudor; 70. Racovițan), Jean Carlos (46, Otieno), Kochergin, Berggren (46, Barath), Tudor (46. Myszor), Cebula (46, Drachal, Nowak (46. Plavsić), Crnac (46. Zwoliński).