Dowiedz się wszystkiego o cukrzycy

0
207

Szacuje się, że 422 milionów osób na całym globie choruje na cukrzycę, z czego 179 milionów, to osoby u których choroba jeszcze nie została zdiagnozowana.
W każdym procesie leczenia wiedza pacjenta na temat schorzenia z którym będzie mierzył się do końca życia jest istotna. W momencie gdy zostaje zdiagnozowana choroba okazuje się że należy wdrożyć nowe zalecenia dietetyczne czy skorzystać z wsparcia psychologa. Często u osoby chorującej brakuje również podstawowej wiedzy na temat schorzenia.

Dowiedz się wszystkiego o cukrzycy 1


Centrum Medyczne Inter-Med 12 listopada od godz. 16.00 w swojej siedzibie przy ul. 1 Maja 27 w Częstochowie organizuje spotkanie szkoleniowe – “Warsztaty dietetyczne “. Poświęcone zostanie ono zagadnieniu cukrzycy typu II – czym jest ta choroba i w jaki sposób ograniczyć jej rozwój lub pojawienie się. Wykładowcami będą : diabetolog – doktor Elżbieta Przech oraz dietetyk kliniczny – Dagmara Kubat -Stefaniak.
Schorzenie, którego dotyczy spotkanie edukacyjne jest chorobą przewlekłą, która towarzyszy osobie do końca życia. Jest to choroba społeczna, która dotyka nie tylko osobę chorującą, ale całe otoczenie. Schorzenie to często komplikuje życie uniemożliwiając pełną aktywność zawodową czy powodując nawet wycofanie społeczne. Istotne jest by osoby cierpiące na cukrzycę wiedziały, że mają wsparcie zarówno ze strony specjalistów, rodziny, jak i innych osób, które chorują na to samo schorzenie. Spotkanie dotyczące cukrzycy realizowane jest w ramach „ Programu wczesnego wykrywania cukrzycy typu II u mieszkańców miasta Częstochowy z zespołem metabolicznym na lata 2017-2021”
Zgłoszenia udziału w “Warsztatach cukrzycowych” należy dokonać do godz. 12.00 – 12.11.2019 r. w formie sms lub mailowo odpowiednio : t. 506 805 161 email: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here