fbpx
Strona głównaPolecaneDotarli do mety, przejechali pół tysiąca kilometrów na rzecz dzieci

Dotarli do mety, przejechali pół tysiąca kilometrów na rzecz dzieci

Dotarli do mety, przejechali pół tysiąca kilometrów na rzecz dzieci.

[post_gallery]

Trzech, młodych częstochowian zgodnie z planem, zakończyło w sobotni wieczór swoją pięciodniową wyprawę rowerową wzdłuż wybrzeża. Od poniedziałku, 31 sierpnia, przejechali blisko 500 kilometrów od Świnoujścia do Gdańska.
Chłopcy: Jakub Wójcik, Łukasz Paruzel i Antek Wielgus wyruszyli ostatniego dnia sierpnia z Transgranicznej Promenady w Świnoujściu, aby promować akcję pomocy dla potrzebujących dzieci z Częstochowy. Wyprawa została zorganizowana na rzecz
Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom ze Środowisk Zagrożonych Amicus i ma pomóc jednej z jego placówek w Kiedrzynie.


Jak relacjonują młodzi rowerzyści, droga nie zawsze była łatwa. Wyprawę utrudniały zmienne, czasami bardzo trudne warunki atmosferyczne. Pogoda nie zawsze sprzyjała rowerzystom, było wietrznie i padał deszcz. Kilka razy nie obyło się również bez drobnych awarii sprzętu. W trakcie przedostatniego dnia wyprawy na przykład trzeba było naprawiać przebite dętki w rowerach.

Na szczęście, jak poinformował nas relacjonujący na bieżąco cały przejazd Antek Wielgus, na swojej drodze młodzi ludzie nie napotkali większych problemów i szczęśliwie dotarli do celu. Są zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z powodzenia wyprawy.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here