fbpx
Strona głównaPolecaneDomy dla jeży w częstochowskich parkach

Domy dla jeży w częstochowskich parkach

Kolejny raz przed zimą w częstochowskich parkach powstały domy dla jeży. Większość z nich, to usypane z liści kopczyki, w których te pożyteczne stworzenia mogą bezpiecznie przeczekać mrozy.

W mieście kolejny raz nie są sprzątanie wszystkie liści w parkach i na większych skwerach w trosce o jeże żyjące w Częstochowie. Centrum Usług Komunalnych apeluje, aby nie ruszać „jeżo-stref” i dać szansę na przezimowanie w nich tym małym ssakom.

Strefy dla jeży obecnie można znaleźć m.in. w parkach Staszica i 3 Maja pod Jasną Górą. Zlokalizowano pomiędzy drzewami, w bocznych częściach parków i skwerów, tak, aby zmniejszyć ryzyko ich zniszczenia. Dokładne lokalizacje nie są podawane w trosce przed ich zniszczeniem.

– W czasie, kiedy presja sprzątania liści jest duża, inicjatorzy akcji zachęcają właścicieli prywatnych posesji i innych administratorów terenów zielonych: zastanówmy się, czy nie warto zostawić czegoś dla jeży – przekonuje miasto. – Niech mają gdzie się schronić.

CUK apeluje do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy, aby nie tylko nie niszczyli „jeżo-stref” znajdujących się w przestrzeni publicznej, ale także, aby przemyśleli stworzenie podobnych schronisk na terenie swoich posesji.

(BS, fot. CUK)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -