fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w...

Dom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w Częstochowie

Nie możemy iść aktualnie ani do teatru, ani do filharmonii, ani do kina. Jedną z niewielu rozrywek, z których możemy skorzystać teraz w Częstochowie jest więc Dom Tajemnic. Zabawa z gatunku “Escape the room” to dobry sposób na pandemiczną nudę.

[post_gallery]

Dom Tajemnic mieści się przy ul. Dąbkowskiego 34 lok. 1. Od kilku lat oferuje on częstochowianom zabawę z gatunku “Escape the room”. W tej popularnej na świecie rozrywce chodzi o zakończenie powodzeniem misji. Jest to możliwe tylko po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów. Co ważne, w dobie pandemii, gdy nie możemy skorzystać z oferty teatru, kin czy filharmonii, to jedna z niewielu dostępnych w Częstochowie rozrywek.

-To gra zespołowa, odbywającą się w realnej rzeczywistości. Kluczem do sukcesu jest logika, zręczność oraz praca w grupie. Jesteś znudzony kalamburami, kręglami, grami on-line, paintballem, kinem i siedzeniem w pubie? Mamy dla ciebie nowoczesną formę rozrywki! Gra, która na świecie ma miliony fanów, polega na walce z czasem i ukrytymi zagadkami. Celem jest ukończenie scenariusza gry w ciągu godziny przy pomocy “własnych narzędzi” – sprytu, pomysłowości, inteligencji oraz nieszablonowemu myśleniu. Grupa (2-5 osobowa) musi odnaleźć i rozwiązać łamigłówki, zagadki, kody, zamki szyfrowe i na bieżąco śledzić odliczanie zegara… A wszystko to, gdy adrenalina rośnie z minuty na minutę! – tak reklamuje się Dom Tajemnic na swojej stronie internetowej.

Celem graczy jest zakończenie powodzeniem misji przed wyznaczonym czasem i rozwiązanie ukrytych zagadek. Gra trwa 60 minut, a w grupie może być od dwóch do pięciu osób.

Królowa Wampirów, Redrum_4 i Gabinet Osobliwości

Dom Tajemnic ma w swojej ofercie trzy pokoje: Królowa Wampirów, Redrum_4 i Gabinet Osobliwości.

Pierwszy, czyli Królowa Wampirów, reklamowany jest tak: Jeśli się odważycie, odwiedzicie podziemny pałac Królowej Nieumarłych. Podejmijcie jej wyzwanie i rozwiążcie wszystkie zagadki w godzinę. Jeśli nie zdążycie, na zawsze zostaniecie w katakumbach, jako jej martwi słudzy lub pożywienie.

Z kolei do wizyty w Redrum_4 twórcy zachęcają następująco: Morderca – RED RADECKI wraca i jest jeszcze bardziej żądny krwi! Zdecydowany, by Was dopaść. Tym razem ma wspólników. Czwarta odsłona legendarnego REDRUMU zabierze Was w miejsca, gdzie strach potęgowany jest do sześcianu. Rozwiążcie na czas zagadki i poznajcie tajemnice Psychopaty. Wygrajcie wyścig z czasem lub stańcie się częścią makabrycznej kolekcji.

Ostatni, czyli Gabinet Osobliwości przedstawia się zaś tak: Panie i Panowie! Drodzy goście, duzi i mali! Zapraszamy za naszą niezwykłą kotarę, gdzie znajdziecie niesamowitości zebrane z całego świata. Rzeczy śmieszne i straszne, niebywałe, dziwaczne i zdumiewające. Niezwykłe eksponaty i osobliwe zagadki zmuszą do gimnastyki umysłu. Intelekt i spostrzegawczość to klucz do znalezienia wyjścia. Wizyta na naszej wystawie zmieni Cię nie do poznania. O ile w ogóle się z niej wydostaniesz! Zapraszamy do strasznie miłego zwiedzania!!! Dla odkrywców małych i dużych.

I właśnie z ostatniego z wymienionych, czyli propozycji dla małych i dużych odkrywców, można skorzystać tylko do końca listopada (potem nastąpi zmiana pokoju i już niebawem częstochowianie będą mogli poznać nowe zagadki).

Dom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w Częstochowie 1
Dom Tajemnic (archiwum Domu Tajemnic)

Królowa Wampirów zaprasza od godz. 11.50 do 19.50 (wejścia co dwie godziny), Redrum_4 od godz. 12.10 do 20.10 (wejścia co dwie godziny), a Gabinet Osobliwości od godz. 12 do 20 (wejścia co dwie godziny). Od poniedziałku do czwartku za grę należy zapłacić 130 zł od grupy, a od piątku do niedzieli – 150 zł. Rezerwacji można dokonać online za pośrednictwem strony www.domtajemnic.eu. Kontrakt: tel. 666 660 106, e-mail – [email protected] Informacji o Domu Tajemnic można szukać też na Facebooku.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here