fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka Dom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w...

Dom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w Częstochowie

Nie możemy iść aktualnie ani do teatru, ani do filharmonii, ani do kina. Jedną z niewielu rozrywek, z których możemy skorzystać teraz w Częstochowie jest więc Dom Tajemnic. Zabawa z gatunku “Escape the room” to dobry sposób na pandemiczną nudę.

Dom Tajemnic Dom Tajemnic Dom Tajemnic Dom Tajemnic

Dom Tajemnic mieści się przy ul. Dąbkowskiego 34 lok. 1. Od kilku lat oferuje on częstochowianom zabawę z gatunku “Escape the room”. W tej popularnej na świecie rozrywce chodzi o zakończenie powodzeniem misji. Jest to możliwe tylko po rozwikłaniu wszystkich zagadek i rebusów. Co ważne, w dobie pandemii, gdy nie możemy skorzystać z oferty teatru, kin czy filharmonii, to jedna z niewielu dostępnych w Częstochowie rozrywek.

-To gra zespołowa, odbywającą się w realnej rzeczywistości. Kluczem do sukcesu jest logika, zręczność oraz praca w grupie. Jesteś znudzony kalamburami, kręglami, grami on-line, paintballem, kinem i siedzeniem w pubie? Mamy dla ciebie nowoczesną formę rozrywki! Gra, która na świecie ma miliony fanów, polega na walce z czasem i ukrytymi zagadkami. Celem jest ukończenie scenariusza gry w ciągu godziny przy pomocy “własnych narzędzi” – sprytu, pomysłowości, inteligencji oraz nieszablonowemu myśleniu. Grupa (2-5 osobowa) musi odnaleźć i rozwiązać łamigłówki, zagadki, kody, zamki szyfrowe i na bieżąco śledzić odliczanie zegara… A wszystko to, gdy adrenalina rośnie z minuty na minutę! – tak reklamuje się Dom Tajemnic na swojej stronie internetowej.

Celem graczy jest zakończenie powodzeniem misji przed wyznaczonym czasem i rozwiązanie ukrytych zagadek. Gra trwa 60 minut, a w grupie może być od dwóch do pięciu osób.

Królowa Wampirów, Redrum_4 i Gabinet Osobliwości

Dom Tajemnic ma w swojej ofercie trzy pokoje: Królowa Wampirów, Redrum_4 i Gabinet Osobliwości.

Pierwszy, czyli Królowa Wampirów, reklamowany jest tak: Jeśli się odważycie, odwiedzicie podziemny pałac Królowej Nieumarłych. Podejmijcie jej wyzwanie i rozwiążcie wszystkie zagadki w godzinę. Jeśli nie zdążycie, na zawsze zostaniecie w katakumbach, jako jej martwi słudzy lub pożywienie.

Z kolei do wizyty w Redrum_4 twórcy zachęcają następująco: Morderca – RED RADECKI wraca i jest jeszcze bardziej żądny krwi! Zdecydowany, by Was dopaść. Tym razem ma wspólników. Czwarta odsłona legendarnego REDRUMU zabierze Was w miejsca, gdzie strach potęgowany jest do sześcianu. Rozwiążcie na czas zagadki i poznajcie tajemnice Psychopaty. Wygrajcie wyścig z czasem lub stańcie się częścią makabrycznej kolekcji.

Ostatni, czyli Gabinet Osobliwości przedstawia się zaś tak: Panie i Panowie! Drodzy goście, duzi i mali! Zapraszamy za naszą niezwykłą kotarę, gdzie znajdziecie niesamowitości zebrane z całego świata. Rzeczy śmieszne i straszne, niebywałe, dziwaczne i zdumiewające. Niezwykłe eksponaty i osobliwe zagadki zmuszą do gimnastyki umysłu. Intelekt i spostrzegawczość to klucz do znalezienia wyjścia. Wizyta na naszej wystawie zmieni Cię nie do poznania. O ile w ogóle się z niej wydostaniesz! Zapraszamy do strasznie miłego zwiedzania!!! Dla odkrywców małych i dużych.

I właśnie z ostatniego z wymienionych, czyli propozycji dla małych i dużych odkrywców, można skorzystać tylko do końca listopada (potem nastąpi zmiana pokoju i już niebawem częstochowianie będą mogli poznać nowe zagadki).

Dom Tajemnic jedną z niewielu rozrywek, które zostały nam w pandemii w Częstochowie 1
Dom Tajemnic (archiwum Domu Tajemnic)

Królowa Wampirów zaprasza od godz. 11.50 do 19.50 (wejścia co dwie godziny), Redrum_4 od godz. 12.10 do 20.10 (wejścia co dwie godziny), a Gabinet Osobliwości od godz. 12 do 20 (wejścia co dwie godziny). Od poniedziałku do czwartku za grę należy zapłacić 130 zł od grupy, a od piątku do niedzieli – 150 zł. Rezerwacji można dokonać online za pośrednictwem strony www.domtajemnic.eu. Kontrakt: tel. 666 660 106, e-mail – [email protected] Informacji o Domu Tajemnic można szukać też na Facebooku.

A. Kostyra

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here