Dodatkowe fundusze na oczyszczalnię ścieków

0
301

Ministerstwo Środowiska zdecydowało o przekazaniu gminie Lubliniec dotacji na realizację modernizacji oczyszczalni ścieków. Samorząd otrzymana na to zadanie dodatkowe 8 mln złotych.

Dodatkowe fundusze na oczyszczalnię ścieków 1


W połowie września władze miejskie przesłały do NFOŚiGW w Warszawie wniosek o zwiększenie dofinansowania inwestycji związanej z przebudową oczyszczalni z 18,6 mln zł do ponad 26,5 mln zł. Chodziło o to, aby projekt uzyskał maksymalne możliwe dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Mimo że na przygotowanie wniosku i stosownych dokumentów czasu było bardzo mało i urzędnicy zrobili to w ekspresowym wręcz tempie, bo w przeciągu 5 dni, udało się i dodatkowe fundusze trafią do Lublińca. Wniosek został opracowany bardzo dobrze i uzyskał pozytywną ocenę Funduszu. Bez uwag spełnił wszystkie wymagania stawiane przez NFOŚiGW, a następnie przesłany do Ministerstwa Środowiska. Dzięki temu teraz gmina może liczyć na dodatkowe miliony na swoją inwestycję.


Jak informuje Urząd Miejski, aktualna wartość projektu po przeprowadzeniu wszystkich przetargów, wyborze wykonawców i po uzyskaniu dodatkowego dofinansowania wynosi dokładnie 51.045.606,21 zł. Dofinansowanie z Funduszu Spójności to 26.559.237,45 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here