Doceniona pomoc niesiona innym

0
236

Prezes i założyciel Fundacji
Oczami Brata — Paweł Bilski otrzymał III nagrodę finałową „Okulary ks. Kaczkowskiego” za całokształt działań na rzecz drugiego człowieka. Nagroda przyznawana jest przez Fundację im. Księdza Jana Kaczkowskiego osobom, które w szczególny sposób wyróżniają się wrażliwością na drugiego człowieka i niosą pomoc potrzebującym.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 20 września w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie w Operze Leśnej.
W kapitule nagrody znaleźli się m.in. Helena i Józef Kaczkowscy, prof. Jerzy Stuhr, Katarzyna Olubińska. Galę poprowadził Szymon Hołownia, a swoim występem uświetnił Kamil Bednarek.

Doceniona pomoc niesiona innym 1

Paweł Bilski był najmłodszym finalistą i laureatem nagrody. Fundację “Oczami Brata” założył 16 stycznia 2014 roku. Jest pna dedykowana jego zmarłemu bratu — Karolowi Bilskiemu. Misją organizacji jest patrzenie na świat “oczami brata”, niesienie niepełnosprawnym pomocy, wsparcia, a także radości. Paweł Bilski nagrodę zadedykował wszystkim młodym ludziom, których ze sceny zachęcił do wspierania drugiego człowieka.
Obecnie Fundacja “Oczami Brata” przystępuje do największej z inwestycji. Budujemy Dom Oczami Brata, dla 16 osób z niepełnosprawnością, których stan zdrowia i choroby uniemożliwią samodzielne funkcjonowanie. Kompleksowy charakter miejsca w zamierzeniu ma sprzyjać całkowitej aktywizacji osób z niepełnosprawnością. W domu planuje się również usytuowanie przestrzeni, która służyć będzie integracji społeczności lokalnej, stanowiąc centrum wydarzeń artystycznych i społecznych. Akcję promują m.in. Tomasz Ciachorowski, Agnieszka Pilaszewska, Piotr Machalica, Jerzy Sthur, Piotr Cyrwus.
W związku z tymi planami ruszyła wielka zbiórka funduszy. Organizacja zachęca do wsparcia idei i wpłacania dobrowolnej darowizny za pomocą portalu Siepomaga.pl: https://www.siepomaga.pl/oczamibrata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here