fbpx
Strona głównaPolecaneDobra wiadomość dla miłośników łyżew - częstochowskie lodowisko zostanie jednak otwarte

Dobra wiadomość dla miłośników łyżew – częstochowskie lodowisko zostanie jednak otwarte

Dobra wiadomość dla miłośników łyżew – częstochowskie lodowisko zostanie jednak otwarte. Obiekt przy ul. Boya-Żeleńskiego w Częstochowie ma być dostępny od przyszłego czwartku.


Wiadomość na temat otwarcia sztucznego lodowiska w Częstochowie przekazał na swoim profilu na Facebooku prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.
Jak poinformował, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ruszył właśnie z przygotowaniem tafli lodowej. Na przyjęcie pierwszych miłośników ślizgawki wszystko ma być gotowe 10 grudnia.

Krzysztof Matyjaszczyk zapowiedział, że ze względu na pandemię koronawirusa na obiekcie będą obowiązywały inne zasady, niż w poprzednich latach. Wyznaczone zostaną osobne wejście i wyjścia z lodowiska. Na lód będzie można
wchodzić tylko od strony ul. Boya-Żeleńskiego, a schodzić – od strony ul. Sobieskiego. Jednocześnie na tafli będzie mogło przebywać maksymalnie 180 osób. Wejściówki na lodowisko będą sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem internetu.


Nieczynna ma być wypożyczalnia sprzetu sportowego. Ślizgać się będzie można wyłącznie na własnych łyżwach. Kolejna zmiana dotyczyć ma tzw. ślizgów. Będą one trwały po 60 minut. Po zakończeniu każdego, następować ma 30-minutowa przerwa na kosmetykę tafli.

Zasłanianie nosa i ust będzie obowiązkowe w budynku, toalecie i na widowni lodowiska, ale na lodowej tafli tylko zalecane.

Jak postępują prace na lodowisku śledzić można na stronie

http://www.mosir.pl/media/File/kamery/kamera_lodowisko.php?id=9

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska