fbpx

Do Częstochowy przyjedzie wicelider PL Aluron Warta Zawiercie z trenerem Michałem Winiarskim i Mateuszem Bieńkiem w składzie

Dwa mecze w ciągu trzech dni rozegrają w najbliższym czasie w Plus Lidze siatkarze Exact Systems Hemarpol. W niedzielę podejmować będą w HSC Alurton Wartę Zawiercie, a już we wtorek zagrają w Jastrzębiu z mistrzem Polski i liderem PL Jastrzębskim Węglem.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol od porażki w Suwałkach rozpoczęli rundę rewanżową w Plus Lidze. Kibice liczyli na rewanż ze Ślepskiem, a tymczasem częstochowianie po kilku dobrych meczach przegrali 0:3. Teraz drużynę trenera Leszka Hudziaka czekają dwa mecze ze „śląskimi” drużynami, które aktualnie zajmują dwa czołowe miejsce w tabeli Plus Ligi.

Już w niedzielę o godz. 17:30 Exact Systems Hemarpol podejmować będzie Aluron Wartę Zawiercie, który jest wiceliderem Plus Ligi. Drużyna trenera Michała Winiarskiego, który jest bardzo dobrze znany w Częstochowie, po 16 kolejkach ma 38 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli. Bilans siatkarzy z Zawiercia to 13 wygranych i 3 porażki. Aluron traci do prowadzącego Jastrzębskiego Węgla 4 punkty, a nad 12. Exact Systems Hemarpol ma 21 punktów przewagi.

W niedzielę do Częstochowy wybiera się spora zorganizowana grupa kibiców z Zawiercia. Dlatego można spodziewać się głośnego dopingu na trybunach.

W drużynie Aluron Warta grają m.in. Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Karol Butryn, Miłosz Zniszczoł czy też Miguel Tavares, Trevor Clevenot, Luke Perry.

Siatkarze Exact Systems Hemarpol przygotowywali się do meczu z wiceliderem grając m.in. ze swoimi kibicami w kręgle. Wszystko w ramach pomocy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Cieszę się, że po raz pierwszy w historii naszego klubu będziemy mieli okazję stanąć w roli gospodarza meczu ligowego, w którym naszym przeciwnikiem będzie zespół z Zawiercia. Częstochowa i Zawiercie są położone w niedalekiej odległości, dlatego głęboko wierzę, że frekwencja kibiców obu drużyn będzie bardzo wysoka. Zapraszam do Hali Sportowej Częstochowa już w najbliższą niedzielę i życzę Państwu wspaniałego sportowego widowiska – mówi Lesław Walaszczyk, prezes Spółki Klub Sportowy Norwid Częstochowa.

Niedziela 21 stycznia to nie tylko siatkarskie święto w Częstochowie, ale i Dzień Babci. Z tej okazji Klub Sportowy Norwid Częstochowa przy współpracy z Częstochowskim Stowarzyszeniem Amazonek przygotował niespodziankę dla częstochowskich seniorów. W godzinach 15.30-17.00 na parkingu Hali Sportowej Częstochowa pojawi się cytobus, w którym będzie można wykonać bezpłatne badanie cytologiczne, natomiast w czasie trwania meczu w holu hali seniorzy znajdą dedykowane dla nich stoisko Stowarzyszenia Częstochowskich Amazonek.

– Siatkówka to sport rodzinny, bardzo cenimy sobie to, że na nasze mecze przychodzą kibice w każdym wieku. Od ubiegłego sezonu mamy w hali strefę dziecięcą, a teraz, korzystając z okazji, że rozgrywamy spotkanie w Dzień Babci szczególnie zapraszamy do wspólnego świętowania i skorzystania ze specjalnie przygotowanych atrakcji także seniorów –dodaje Lesław Walaszczyk, prezes Spółki Klub Sportowy Norwid Częstochowa.

Niedzielny mecz zaplanowany jest w HSC przy ul. Żużlowej o godz. 17:30.

MR-K, fot: MR-K

Partnerami relacji sportowych są:

Nowa Deweloper (www.nowadeweloper.pl)

DMK Invest materiały budowlane Konopiska (www.dmkinvest.pl)

Do Częstochowy przyjedzie wicelider PL Aluron Warta Zawiercie z trenerem Michałem Winiarskim i Mateuszem Bieńkiem w składzie 2
Do Częstochowy przyjedzie wicelider PL Aluron Warta Zawiercie z trenerem Michałem Winiarskim i Mateuszem Bieńkiem w składzie 3
Do Częstochowy przyjedzie wicelider PL Aluron Warta Zawiercie z trenerem Michałem Winiarskim i Mateuszem Bieńkiem w składzie 4