Do 24 maja nadal nauka online

0
293

Jeszcze co najmniej miesiąc zamknięte będą żłobki, przedszkola, szkoły oraz uczelnie. Początek matur zaplanowano na 8 czerwca, a egzaminów ósmoklasistów – 16 czerwca.
Do 24 maja, o ile sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, nie będzie zajęć stacjonarnych w szkołach wszystkich szczebli oraz uczelniach. Zamknięte do 24 maja będą również przedszkola i żłobki.


Matury wystartują 8 czerwca i mają potrwać do końca czerwca. Egzaminy ósmoklasistów zaplanowano na 16-18 czerwca. Egzaminy zawodowe odbędą się dopiero w połowie sierpnia.

Jak poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski, zarówno matury, jak i egzaminy absolwentów szkół podstawowych będą przeprowadzane z zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Uczniowie mają zdawać egzaminy w odpowiedniej odległości od siebie. Zrezygnowano z egzaminów ustnych, pozostawiając jedynie formę pisemną. Jak zastrzegł minister, ostatecznie, czy wszystkie podane na dzisiejszej konferencji prasowej terminy będą dotrzymane zależeć ma ostatecznie do liczby zachorowań. Na kilka dni przed 24 maja MEN ma poinformować, czy szkoły będą otwarte, czy też zajęcia online prowadzone będą do końca roku szkolnego.


Do 24 maja nie odbywać się będą również zajęcia stacjonarne w szkołach wyższych. Uczelnie mają jednak rozpocząć nowy rok akademicki jak zawsze 1 października.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here