Dni Radomska 2022 dobiegły końca

0
458
fot. UM w Radomsku

Po dwóch latach przerwy znów wspólnie bawili się na Dniach Radomska.

Tak jak w latach poprzednich nie zabrakło wspaniałej muzyki oraz wielu atrakcji. Dni Radomska 2022 otwarto paradą motocyklistów z „Czarny Radomsko”, a później na scenie zaprezentowały się dzieci z zespołu Tęczowe Nutki, Radomszczańska Kapela Podwórkowa oraz chór Romantica. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami ufundowanymi przez firmę Prymat. Koncertowy wieczór rozpoczął Marek Piekarczyk z akustycznym repertuarem, a gwiazdą wieczoru byli niekwestionowani giganci rocka czyli Lady Pank.

Koncert Vito Bambino zakończył dwudniowe świętowanie Dni Radomska 2022. Podczas tegorocznego święta miasta w Parku Solidarności bawiły się tysiące radomszczan a także gości z innych miast i gmin.

Niedzielne świętowanie rozpoczęły się zabawami sportowymi dla dzieci w Aktywnej Strefie Drużyny Kangura. A po godzinie 16.00 na scenie wystąpił taneczny duet Olga Malinovska i Anna kozłowa z Ukrainy, które zaprezentowały radomszczańskiej publiczności taniec wschodni. Każdy mógł spróbować swoich umiejętności w czasie krótkich warsztatów.

Nie zabrakło również elementów kabaretowych. Śmiać się do łez można było podczas występu aktora Andrzeja Grabowskiego.

Następną niedzielną mega atrakcją był koncert znanego piosenkarza, prezentera telewizyjnego i reprezentanta Polski w ubiegłorocznym konkursie Eurowizji Rafała Brzozowskiego, który zagrał dla publiczności swoje najbardziej znane i lubiane hity.

Dni Radomska 2022 dobiegły końca 1
fot. UM w Radomsku

Na zakończenie tegorocznego święta miasta wystąpiła gwiazda wieczoru, ulubieniec młodzieży czyli Vito Bambino, który oprócz utworów z solowej płyty zaśpiewał znane kawałki z duetów z Sanah czy Kasi Sochackiej.

Wydarzeniu przez całe dwa dni towarzyszyła wystawa promocyjno-handlowa, strefa gastronomiczna oraz wesołe miasteczko z ogromnym „diabelskim młynem”. Nie zabrakło także stoiska promocyjnego Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podziękowania dla sponsorów wręczył na scenie Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

W tym roku część koncertową poprowadził Krzysztof Zygma.

Poniżej prezentujemy fotorelację z tego wydarzenia.  

K KIK