fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaDni Blachowni 2022. Najpierw uroczysta gala, a co potem?

Dni Blachowni 2022. Najpierw uroczysta gala, a co potem?

Ten weekend w Blachowni szykuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Piątek przyniesie uroczystą galę, sobota -wrażenia sportowe i “Folk Fest”, a niedziela – tradycyjne zawody wędkarskie i zabawę dla dzieciaków.

Piątek, 27 maja będzie okazją, by podziękować tym, którzy w sposób szczególny są zaangażowani w działanie na rzecz gminy Blachownia. Wręczenie statuetek Burmistrza Blachowni odbędzie się w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Następnego dnia Blachownia stanie się miejscem sportowych wrażeń, które zapewni V Spartakiada Gmin Powiatu Częstochowskiego. Wydarzenie odbędzie się na terenie OSiR-u przy ul. Sportowej 1.Towarzyszy mu hasło “Bo łączy nas sport”.

Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 10. Zawody potrwają do godz. 14, a wyniki poznamy pół godziny później. Organizatorzy zachęcają do kibicowania i licznego udziału w wydarzeniu.

Dni Blachowni 2022. Najpierw uroczysta gala, a co potem? 1
mat. prasowe

Na sobotę, 28 maja przewidziana jest również wspólna muzyczna zabawa. Wszystko za sprawą Festiwalu “Folk Fest 2022”, który odbędzie się na błoniach w Blachowni. Królować będzie muzyka irish, folk i szanty. Z koncertami wystąpią Tortuga, Atlantyda i Glassgo. Na scenie nie braknie też lokalnych artystów. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Łyszkowski z zespołem 5 Rano. Szykuje się zabawa do białego rana, a nikt nie będzie się nudził, czekają bowiem animacje, wesołe miasteczko, gastronomia i dyskoteka. Start o godz. 15.30.

Niedziela przyniesie zaś tradycyjnie Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza. Z kolei z myślą o najmłodszych zaplanowano Strażacki Dzień Dziecka. Szczegóły: blachownia.pl i www.facebook.com/gminablachownia.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -