Dwaj dilerzy narkotykowi w rękach kłobuckiej policji

0
1131
dilerzy narkotykowi 1

Kłobuccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat, którzy posiadali narkotyki oraz je sprzedawali.

dilerzy narkotykowi 2
Fot: KPP w Kłobucku

W sobotę 24 kwietnia 2021 roku kłobuccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na terenie powiatu kłobuckiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat, którzy posiadali narkotyki.

Do pierwszego zatrzymania doszło podczas kontroli drogowej w Kłobucku przy ulicy Orzeszkowej. 36-letni kierowca Opla podczas kontroli zachowywał się bardzo nerwowo, na dodatek w jego samochodzie był wyczuwalny charakterystyczny zapach marihuany.

 W trakcie przeszukania samochodu policjanci znaleźli schowane narkotyki. W zawiniętej foli aluminiowej znajdowała się marihuana, a w woreczku strunowym amfetamina z marihuaną. Obydwie zabronione substancje zostały potwierdzone na miejscu za pomocą testera. Zabezpieczone środki odurzające i substancje psychotropowe zostały przekazane do dalszych badań, które wykona biegły.

36-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do posiadania narkotyków. W momencie zatrzymania mężczyzna miał przy sobie 26 działek dilerskich marihuany i 26 porcji dilerskich amfetaminy. Za posiadanie nielegalnych substancji grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W tym samym dniu kłobuccy śledczy zatrzymali także 38-latka, kolegę wcześniej zatrzymanego mężczyzny. W jego miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili 37 działek dilerskich marihuany, które zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policjanci zatrzymali także gotówkę, jaką miał przy sobie mężczyzna na poczet przyszłych kar.

dilerzy narkotykowi 3
Fot: KPP w Kłobucku

Za posiadanie nielegalnych substancji oraz ich rozprowadzanie 38-latek został zatrzymany, oraz usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec mężczyzn, na wniosek kłobuckich śledczych, prokurator zastosował środek zapobiegawczy między innymi w postaci dozoru Policji.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.