fbpx
Strona główna Polecane Dezynfekowane wiaty przystankowe, więcej autobusów do szpitali i największych zakładów pracy

Dezynfekowane wiaty przystankowe, więcej autobusów do szpitali i największych zakładów pracy

Wielkie mycie i odkażanie wiat przystankowych, a także kolejne zmiany w kursowaniu autobusów, to odpowiedź częstochowskiego MPK na zagrożenie epidemią.
Sprzątanie i dezynfekcję miejsc, w których gromadzą się pasażerowie, rozpoczęło się od dzielnicy Północ. W sumie zabiegom odkażającym poddanych zostanie 400 wiat i przystanków.
— Do obsługi połączeń, na których trasie znajdują się duże zakłady pracy i szpitale 1 kwietnia zostanie skierowana zwiększona liczba taboru przegubowego dysponującego dużą liczbą miejsc siedzących dla pasażerów — zapowiada rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. Tak będzie na liniach numer: 10, 11, 13, 19, 21, 23, 25, 27 i 28.
Jak informuje MPK, aby tego dokonać, od 1 kwietnia autobusy i kierowcy, których kursy zostaną wycofane w związku ze zmianą rozkładu na wakacyjny, będą skierowani na linie najbardziej obciążone, dowożące częstochowian do pracy.

  • Na bieżąco monitorujemy sytuację i sondujemy, czy skierowany przez nas tabor jest wystarczający, a częstochowianie mogą bezpiecznie dojeżdżać do pracy z zachowaniem wymaganych odstępów między pasażerami — zapewnia MPK. – Jeżeli będzie taka potrzeba, wprowadzimy kolejne zmiany.
  • (Fot. MPK)
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here