Zawodniczki Darsoft Running Team rządzą!

W drugiej edycji biegu o wdzięcznej nazwie Ultra ZADEK (czyli Zuchwała Aktywność Dobrze Ekstremalnymi Kniejami) wystartowało pięcioro reprezentantów częstochowskiego Darsoft Running Team. Trzy zawodniczki stanęły na podium tego niezwykle wymagającego biegu.

W sobotni poranek, 2 marca Kędzierzyn-Koźle gościł uczestników drugiej edycji przełajowego biegu Ultra ZADEK, wśród nich pięcioro zawodników Darsoft Running Team – Edyta Miller, Maryana Voloshyna, Magdalena Mazur oraz Adam Norbert Jaruga i Krzysztof Radzioch. Organizator imprezy – Fabryka Aktywności XYZ przygotował dla biegaczy dwa dystanse: Zajęczy od długości 30 km i Śladem Wilka 50 km. Na trasie biegu, co 10 km rozmieszczono „paśniki” zaopatrzone we wzmacniające słodycze, przekąski i napoje.

Zawodniczki Darsoft Running Team rządzą! 1

Obie trasy tegorocznego ZADKA były czysto przełajowe. To był bardzo trudny bieg, wymagający nie tylko znakomitej kondycji, umiejętności, ale i woli walki. Teren przełaju okazał się niezwykle błotnisty, wodnisty, trawiasty, liściasty i pagórkowaty. Nie przeszkodziło to zawodniczkom Darsoft Running Team w zajęciu wysokich lokat. Po kilku godzinach walki na trasie z przeciwnościami losu i własnymi słabościami nasi zawodnicy dotarli do mety. Podczas drugiej edycji ZADKU błyszczały przede wszystkim nasze reprezentantki, bowiem każda ze startujących zajęła miejsce na podium:

• – Maryana Voloshyna na dystansie 30 km przybiegła jako druga w kategorii K30-39 z czasem 3:35:42,
  • – Edyta Miller debiutująca na trasie 30 km uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii K50-59 z czasem 4:05:10,
  • – Magdalena Mazur na morderczym dystansie 50 km zdobyła trzecie miejsce open wśród kobiet.
Zawodniczki Darsoft Running Team rządzą! 2

Zawodnikom Darsoft Running Team, choć bardzo się starali, nie udało się wyjść z cienia biegaczek:

• – Adam Jaruga z czasem 3:35:44 zajął 39 miejsce open wśród mężczyzn oraz 22 w kategorii M40-49, zaliczył również całkiem udany debiut na swoim najdłuższym przebiegniętym do tej pory dystansie 30 km,
  • – Krzysztof Radzioch zajął 17 miejsce open wśród mężczyzn oraz 8 miejsce w kategorii M40-49 na dystansie 50 km z czasem 5:11:33.