fbpx
Strona głównaEkologiaDać rzeczom drugie życie, uratować naszą planetę. Pomoże sklep „Lepszy klimat”

Dać rzeczom drugie życie, uratować naszą planetę. Pomoże sklep „Lepszy klimat”

Coraz więcej osób chce dać rzeczom drugie życie i przyczynić się w te sposób do uratowania naszej planety. Stąd coraz większa popularność różnych aplikacji, dzięki którym można sprzedaż używaną odzież czy też zabawki. Częstochowianie mogą wyszukać dla siebie coś ciekawego odwiedzając sklep „Lepszy klimat”, który prowadzi Fundacji Rething, której głównym celem jest ograniczenie negatywnego wpływu działalności człowieka na środowisko.

Sklep Charytatywny „Lepszy klimat” działa w centrum Częstochowy od jesieni ubiegłego roku. Sprzedawane tam rzeczy zasilają konto Fundacji Rething, a ona przeznacza je między innymi na sadzenie drzew w mieście czy inne działania edukacyjne.

– Żyjemy w czasach szalonego konsumpcjonizmu, a to niekorzystnie odbija się na naszej planecie – przekonuje przedstawicielka częstochowskiej fundacji Małgorzata Terrero-Rozmus. – Kupujemy dużo, szybko nudzimy się rzeczami, więc je wyrzucamy, nie zdając sobie sprawy z tego, że można im dać drugie życie, ofiarując innej osobie, czy naprawić lub tak przerobić, aby jeszcze nam służyły.


Tego właśnie częstochowianie mogą się nauczyć dzięki prowadzonemu przez organizację Sklepowi Charytatywnego „Lepszy klimat”. Daje on szansę ubraniom, zabawkom, czy książkom na drugie życie. Fundacja oferuje w sklepie “Lepszy klimat” używane, ale będące w dobrym stanie rzeczy.

Sklep handluje rzeczami, które fundacja otrzymuje w formie darów. Są to różne przedmioty: buty, odzież, biżuteria, zabawki, książki, a także na przykład szkło użytkowe. Przyjmowane są rzeczy czyste, mało zniszczone o niewielkich gabarytach, bo „Lepszy klimat” nie dysponuje dużymi magazynami.


W sklepie „Lepszy klimat” znaleźć można prawdziwe „perełki” zarówno wśród odzieży, jak i książek. Robiąc tam zakupy klienci mają szansę dać drugie życie oryginalnym przedmiotom wpierając jednocześnie walkę ze zmianami klimatycznymi.


– Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że rzecz, która im nie jest potrzebna, którą chcieliby wyrzucić może sprawić radość innym, przyda się im i będzie służyć jeszcze lata – mówi reprezentantka fundacji. – Przedmioty, które nie znajdą nabywcy wystawiamy przed sklep. Są do wzięcia za darmo. Uważamy bowiem, że zamiast je wyrzucać lepiej znaleźć dla nich nowego właściciela, który jeszcze z nich skorzysta.


Sklep „Lepszy klimat” zaprasza klientów w dni powszednie od godziny 10 do 18, a w soboty od 10 do 14. Jest obecny w internecie. Ofertę sklepu można znaleźć na stronie:
https://fundacjarething.pl/shop/

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here