Czy Raków przerwie dobrą passę Stali Mielec?

W trzecim meczu rundy wiosennej Raków Częstochowa zagra w sobotę w Mielcu ze Stalą. Czy częstochowianie przerwą passę zwycięstw mielczan?

Piłkarze Rakowa 2024 rok rozpoczęli od nieoczekiwanej porażki w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. W miniony weekend drużyna trenera Dawida Szwargi szybko przełamała się w meczu z Piastem Gliwice i wygrała 3:1, choć czerwono-niebiescy przegrywali 0:1, a drugiego i trzeciego gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.

Kibice Rakowa mają nadzieję, że porażka w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą, która w ostatnich meczach jest niewygodnym przeciwnikiem dla Rakowa, to tylko falstart i wypadek przy pracy.

Czerwono-niebiescy trzeci oficjalny mecz w 2024 roku rozegrają w sobotę w Mielcu ze Stalą. Stal jak na razie jest rewelacją rundy wiosennej. Mielczanie w dwóch meczach zdobyli komplet 6 punktów podobnie jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin i Górnik Zabrze. To jak na razie cztery drużyny, które wiosną nie straciły punktu.

Czy Raków przerwie dobrą passę Stali? Kibice Rakowa mają nadzieję, ze czerwono-niebiescy będą rozkręcać się z meczu na mecz, bo przed Rakowem teraz dwa trudne mecze. W Mielcu ze Stalą i 3 marca w Częstochowie z Lechem Poznań, który obecnie traci tylko 2 punkty do lidera i zgłosił aspiracje do walki o mistrzostwo Polski.

Stal wiosną wygrała u siebie z Puszczą Niepołomice i tydzień temu we Wrocławiu ze Śląskiem. Kibice w Mielcu ostrzą sobie apetyty na mecz z mistrzem Polski z Częstochowy i liczą na podtrzymanie udanej passy. Ale Raków musi gonić czołówkę. Obecnie częstochowianie tracą do lidera 6 punktów. Ewentualny brak wygranej w Mielcu może sprawić, że strata po weekendowej kolejce będzie jeszcze większa… A tego w Rakowie za wszelką cenę chcą uniknąć…