W Mysłowicach na kompleksie Słupna zakończył się we wtorek finał mistrzostw województwa śląskiego młodziczek. W stawce najlepszych 16 par z województwa znalazły się trzy duety z częstochowskich klubów: KS Częstochowianki i Politechniki Częstochowa.

Klub Sportowy Częstochowianka reprezentowały: Maja Kucharska i Iga Głowacka oraz Wiktoria Przewoźnik i Weronika Woszczyk. Parę SPS-u Politechniki Częstochowa reprezentowały: Paulina Stankow oraz Martyna Bedlechowicz trenowane przez Pawła Bielaka.

Częstochowskie młodziczki w turnieju musiały uznać wyższość rywalek. Para SPS-u Politechniki trenowana przez Pawła Bielaka przegrała dwa spotkania i zajęła 13. miejsce w turnieju i województwie.

Lepiej zaprezentowały się plażowiczki KS-u Częstochowianki. Pary Woszczyk/Przewoźnik i Kucharska/Głowacka w turnieju odniosły jedno zwycięstwo i doznały po dwie porażki, co dało im 9. miejsce w turnieju.

– Sam awans do turnieju finałowego, gdzie grają 32 najlepsze dziewczyny w tej kategorii wiekowej czyli 16 najlepszych par w województwie jest dla nas dużym sukcesem – mówi trener KS Częstochowianki Michał Kalota. – Choć jadąc do Mysłowic na turniej finałowy mierzyliśmy w czołową 6. Mimo wszystko jestem zadowolony z postawy dziewczyn. Bo te mecze, które przegrały, były po walce i przegraliśmy je nieznacznie.

Częstochowskie siatkarki plażowe bez podium w wojewódzkim finale młodziczek. Ale brawa za walkę i sam finał! 2

Trzem parom z Częstochowy gratulujemy awansu do turnieju finałowego.