fbpx
Strona główna Polecane Częstochowskie MPK zwróci uczniom pieniądze za bilety niewykorzystane w czasie zdalnego nauczania

Częstochowskie MPK zwróci uczniom pieniądze za bilety niewykorzystane w czasie zdalnego nauczania

Częstochowskie MPK zwróci uczniom pieniądze za bilety niewykorzystane w czasie zdalnego nauczania.


Ponieważ uczniowie częstochowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studenci uczą się teraz zdalnie, co spowodowało między innymi wprowadzenie od 16 listopada wakacyjnych rozkładów jazdy, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zwraca pieniądze za wykupione wcześniej, a niewykorzystane bilety.

Pasażerowie zaliczający się do wymienionych grup mogą wnioskować o zwrot pieniędzy za okres, w którym byli pozbawieni możliwości korzystania z ważnego biletu okresowego – informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. – Żeby uzyskać zwrot należy zwrócić się z pisemnym wnioskiem np. drogą mailową na adres [email protected] lub [email protected] (ewentualnie drogą pocztową) ze wskazaniem okresu, którego dotyczy sprawa wraz z podaniem numeru karty miejskiej z biletem i numerem rachunku bankowego, na który zostanie zwrócona określona suma.

Jak informuje MPK, zwracana kwota będzie wyliczona proporcjonalnie od dnia wprowadzenia nauki zdalnej dla ucznia lub studenta do końca ważności danego biletu (jeśli bilet wygasł w międzyczasie).
Gdy uczeń czy student posiada ważny jeszcze bilet, okres do zwrotu będzie wyliczony za czas od dnia wprowadzenia nauki zdalnej do dnia jej zniesienia lub do daty zakończenia ważności biletu, jeśli okres nauki zdalnej będzie dłuższy niż jego ważność.


Wnioski o zwrot wydatków na zakup biletu muszą być złożone w trakcie trwania zdalnego nauczania. Gdy szkoły i uczelni zostaną ponownie otwarte, nie będzie już możliwości.

Co oczywiste, gdy posiadacz biletu dostanie od MPK zwrot wydatków na jego zakup, bilet taki będzie zablokowany i nie będzie można z niego korzystać w trakcie podróży – uprzedza rzecznik częstochowskiego przewoźnika. – Przypominamy, że okresowe bilety szkolne czy studenckie nie uprawniają jedynie do podróży do szkoły czy uczelni, a pozwalają na przemieszczanie się po mieście środkami częstochowskiej komunikacji miejskiej w dowolnym celu. Dlatego serdecznie prosimy o przemyślenie decyzji o złożeniu wniosku – dodaje Maciej Hasik.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here