fbpx
Strona główna Kultura i rozrywka Częstochowski samorząd wspomoże lokalną kulturę, która ucierpiała w trakcie pandemii

Częstochowski samorząd wspomoże lokalną kulturę, która ucierpiała w trakcie pandemii


Częstochowski samorząd wspomoże lokalną kulturę, która ucierpiała w trakcie pandemii. Na podratowanie instytucji kulturalnych miasto przeznaczyło ponad milion złotych.

Częstochowski samorząd wspomoże lokalną kulturę, która ucierpiała w trakcie pandemii 1

Jak przekazało miasto, środki w budżecie zostały przesunięte z innych zadań i imprez kulturalnych, które z uwagi na pandemię w tym roku nie odbyły się. Pieniądze te mają chociaż w części zrekompensować miejskim instytucjom kultury straty spowodowane obostrzeniami sanitarnymi, które były powodem odwołania wielu wydarzeń kulturalnych. Kultura traciła niestety także wtedy, gdy pracowała, a wszystko to w związku z mocno ograniczoną ze względu bezpieczeństwo widzów liczbą osób, które mogły zasiadać na widowni.

Dotacja samorządu ma pomóc kulturze przetrwać do końca tego roku.

W sumie miejskie instytucje kultury otrzymają decyzją Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka 1 mln 29 tys. złotych. Rozdział tych środków będzie wyglądał następując: Teatr im. Mickiewicza dostanie 352 tys. zł, Filharmonia Częstochowska – 234 tys. zł, Miejski Dom Kultury – 183 tys. zł, Miejska Galeria Sztuki (wraz z OKF) – 140 tys. zł. Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”- 46,5 tys. zł, Muzeum Częstochowskie – 39 tys. zł, a Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego – 34 tys. zł.


Jak tłumaczy samorząd, wysokość środków przyznanych dla poszczególnych instytucji kultury jest proporcjonalna do skali poniesionych przez nie strat.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here