fbpx
Strona głównaEdukacjaCzęstochowski samorząd pomoże uczniom nadrobić zaległości spowodowane zdalnym nauczaniem

Częstochowski samorząd pomoże uczniom nadrobić zaległości spowodowane zdalnym nauczaniem

W marcu rusza druga edycja programu „ EDU-AKCJA – to wiem, to rozumiem, to umiem”. Podobnie jak w ubiegłym roku, miasto zorganizuje dla uczniów szkół podstawowych zajęcia wyrównawcze, aby mogli nadrobić zaległości spowodowane nauczaniem online.

Zajęciami mają być objęte klasy I-VIII trzynastu miejskich podstawówek. Jak szacuje Urząd Miasta Częstochowy, w akcji weźmie udział ok. 2,5 tysiąca młodych częstochowian.

Z pierwszej edycji projektu, od października do grudnia, z pomocy miasta skorzystało ponad tysiąc uczniów, a zajęcia odbywały się 8 szkołach podstawowych.

Od 1 marca do 31 maja 2021 program „EDU-AKCJA  – to wiem, to rozumiem, to umiem” będzie kontynuowany w 13 placówkach: 11 miejskich szkołach podstawowych i dwóch zespołach szkolno-przedszkolnych.

Łączna liczba godzin przewidzianych na zajęcia to 4781, z czego mniej więcej 25% zostanie przeznaczonych na pracę z uczniem zdolnym, a reszta – na zajęcia wyrównawcze.

Samorządowy projekt ma pomóc uczniom, którzy od miesięcy są zdani wyłącznie naukę online w uzupełnieniu ewentualnych braków, ale także pomóc im rozwijać ich zainteresowania i poszerzać wiedzę.

Jak zapowiada miasto, w wytypowanych do drugiej edycji podstawówkach będą się odbywać zajęcia wyrównawcze dla uczennic i uczniów, którzy mają trudności w nauce. Mają to być zajęcia dla tych, którzy z różnych przyczyn nie radzą sobie w zadowalający sposób z opanowaniem wymaganych wiadomości i umiejętności, a także potrzebują więcej czasu na to, by je przyswoić. Samorządowy projekt ma pomoc w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości przewidzianych w podstawie programowej.

Równolegle przewidziano również zajęcia rozwijające, które z kolei mają być systemowym wsparciem szkoły w pracy z uczniem zdolnym.

Dzięki temu możliwe będzie osiąganie przez poszczególnych uczniów sukcesów edukacyjnych na miarę ich możliwości – informuje częstochowski magistrat. – Oni także przecież przez pandemię są w jakiś sposób poszkodowani.

Wykaz szkół, które będą organizować zajęcia w czasie drugiej edycji „EDU-AKCJI”:

SP nr 31 im. Orła Białego / dzielnica Tysiąclecie

SP nr 38 im. Ludwika Zamenhofa / dzielnica Parkitka

SP nr 32 im. Jerzego Dudy – Gracza / dzielnica Raków

SP nr 8 im. Haliny Poświatowskiej / dzielnica Ostatni Grosz

SP nr 49 im. J. Kusocińskiego / dzielnica Wrzosowiak

SP nr 9 im. Adama Mickiewicza / dzielnica Śródmieście – Trzech Wieszczy

SP nr 21 im. ks. S. Konarskiego / dzielnica Stradom

SP nr 22 im. Gabriela Narutowicza / dzielnica Zawodzie, Stare Miasto

SP nr 52 im. Małego Powstańca / dzielnica Dźbów

SP nr 37  im. Jana Pawła II / dzielnica Lisiniec

SP nr 15 im. Polskich Noblistów / dzielnica Błeszno, Brzeziny

ZSP 4 / dzielnica Wyczerpy-Aniołów

ZSP 6 / dzielnica Stradom.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here