fbpx

Częstochowski rynek nieruchomości – podsumowanie ofert deweloperów w 2021 roku

Sprawdzamy jak wygląda częstochowski rynek nieruchomości i prezentujemy różnorodną ofertę deweloperów, jest w czym wybierać.

Boom na budownictwo mieszkaniowe w mieście trwa, a różnorodna oferta nowych domów, mieszkań i apartamentów pozwala na wybór optymalnego dla nas rozwiązania zarówno pod względem potrzeb i oczekiwań, jak i budżetu. Zakup nieruchomości to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy w życiu. Warto więc dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Czy lepiej kupić nieruchomość na rynku wtórnym, czy jednak zainwestować w mieszkanie lub dom z rynku pierwotnego?

Osiedle Piastów – ul. Kościelna w Częstochowie, Stradom

Osiedle 24 domów w zabudowie szeregowej, bliźniaczej oraz szeregówki podzielone na mieszkania na parterze z ogródkiem oraz na I piętrze mieszkania z balkonem.

W I etapie powstaje 14 szeregówek o pow. 130,75 m2 (łącznie z garażem).

Rozkład pomieszczeń na parterze: wiatrołap, pokój dzienny z aneksem kuchennym, wc, pomieszczenie techniczne, hol, garaż.

Rozkład pomieszczeń na piętrze: do dowolnej aranżacji: w założeniu łazienka, 4 sypialnie.

Działka każdej szeregówki ok. 180 m2, skrajne szeregówki – działka ok. 300 m2.

Domy w stanie deweloperskim, ogrzewanie gazowe, istnieje możliwość założenia paneli fotowoltaicznych oraz ładowarki samochodowej.

Bardzo dobra lokalizacja pozwalająca na łatwy i szybki dojazd do centrum i wyjazd na autostradę. W bezpośrednim sąsiedztwie pełna infrastruktura, szkoły, przedszkola, sklepy itp.

Parter budynku na poziomie ogródka. Żadnych schodów, barier architektonicznych.

Osiedle zamknięte, dojazd do domów drogą asfaltową, nie zabraknie również zieleni oraz miejsc parkingowych.

Cena szeregówki: 549.000 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Piastów

Apartamentowce Augustia, ul. Św. Augustyna 21 w Częstochowie, dzielnica Podjasnogórska

Osiedle 5 apartamentowców wyposażonych w panele fotowoltaiczne na dachach, które zapewnią ekonomiczne użytkowanie budynków w ich częściach wspólnych.

Mieszkania o pow. od kameralnych 30 m2 do luksusowych 110 m2. Wszystkie apartamenty posiadają balkony i tarasy, a największe z nich w wariancie opcjonalnym również tarasy na dachach. Teren wokół budynków wypełnia zieleń, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca do wypoczynku.

W budynkach windy z poziomu podziemnego parkingu, usytuowanego pod całym osiedlem. W hali garażowej przewidziano możliwość wyposażenia miejsc postojowych w gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Dla mieszkańców dostępne będą także komórki lokatorskie o różnych powierzchniach oraz miejsca postojowe XL i dla motocykli.

Cena za m2 – 6.500 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Augustia

Osiedle „Zielone Zacisze” – ul. Skrzetuskiego w Częstochowie, Stradom

Domy w zabudowie szeregowej (15 szt.) i bliźniaczej (6 szt.)

Cena szeregówki w stanie deweloperskim plus – 620.000 zł.

Gotowe do odbioru.

Osiedle „Zielone Zacisze” to unikalny projekt, który wyróżnia się nowoczesną i przemyślaną architekturą, wysoką jakością użytych materiałów oraz bogatym standardem wykończenia. Osiedle ma ekologiczny charakter, dzięki możliwości instalacji odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacje fotowoltaiczne czy instalacje solarne. Domy oddawane są w stanie deweloperskim plus, wraz z w pełni wyposażoną kotłownią z nowoczesnej klasy piecem gazowym oraz ze wszystkimi instalacjami, w tym z instalacją rekuperacji, czyli odzysku ciepła. Są energooszczędne, co niesie za sobą nie tylko zalety ekonomiczne, ale także zapewnia przyjazny klimat panujący w ich wnętrzu, poprzez stały dopływ świeżego powietrza (oczyszczonego i pozbawionego smogu) i stabilnej temperatury.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Zielone Zacisze

Dogodne położenie Osiedla zapewnia ciszę i zielone otoczenie, jednocześnie dając możliwości szybkiego dojazdu do centrum miasta, trwającego zaledwie 10 minut. W pobliżu Zielonego Zacisza znajdują się szkoły, przedszkola, przychodnie i sklepy.Teren Osiedla jest ogrodzony, zamknięty bramą i furtką z domofonem, co gwarantuje bezpieczeństwo i prywatność jego mieszkańcom. Każdy dom posiada własny ogródek, garaż w bryle budynku oraz duży podjazd. Na terenie Osiedla zaprojektowano ogród zabaw, będący bezpiecznym miejscem zabawy oraz rekreacji dzieci i dorosłych.

Apartamenty ul. Kujawska 10 w Częstochowie, Parkitka

Budynek wielorodzinny z wydzielonymi architektonicznie segmentami A i B, do których prowadzą 4 klatki schodowe.

76 lokali mieszkalnych wraz z komórkami lokatorskimi, powierzchnie od 34 – 35 m² do prawie 102 m², stan deweloperski.

Bardzo dobra lokalizacja osiedla, bliskość przystanków autobusowych, Alei Brzozowej. Wyróżniają nas rozwiązania proekologiczne: zainstalowana zostanie instalacja fotowoltaiczna, dla mieszkańców dajemy możliwość zainstalowania przy swoim miejscu postojowym gniazda do ładowania samochodu elektrycznego, każde mieszkanie wyposażone będzie w logotermę, czyli indywidualny system sterowania ogrzewaniem  mieszkania oraz wody użytkowej. Na terenie osiedla zlokalizowana będzie również rowerownia, plac zabaw dla dzieci, a całość osiedla zostanie ogrodzona. Każda klatka posiada swoją windę skomunikowana z garażem.

Garaż podziemny – 88 miejsc postojowych

Cena za m2 od 6.100 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Apartamenty Kujawska

Osiedle Poema w Częstochowie, ul. Makuszyńskiego 126 A, Północ

Sześć budynków 4-lokalowych

Mieszkania na parterze – 3 pokoje o pow. 69,21 m², lokale na piętrze – 4 pokoje o pow. 85,73 m². 

Stan deweloperski (rozprowadzone instalacje hydrauliczne, elektryczne, ogrzewanie podłogowe, piec dwufunkcyjny gazowy).

Kameralne, zamknięte osiedle nowoczesnych mieszkań. Do centrum można bez problemu można dotrzeć w ok. 10 minut. Każdy właściciel mieszkania będzie miał do dyspozycji ogródek – na parterze ok. 53 m², na piętrze – ok. 33 m². Lokale na piętrze posiadają także balkony (9,72 m²). Wypoczynek na świeżym powietrzu umożliwiają również atrakcyjne tereny zielone, którymi otoczone jest osiedle.

Wszystkie mieszkania mają przypisane jedno miejsce parkingowe dla samochodu. W przyszłości możliwość dokupienia kolejnego miejsca lub ew. garażu.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Poema

Osiedle Mazowiecka 127 w Częstochowie, Parkitka

Dwa budynki mieszkalne po 11 mieszkań

Ostatnie mieszkanie o pow. 65 m2, 3 pokoje, balkon, I piętro. Wysokiej jakości izolacja akustyczna pomiędzy mieszkaniami. Jasne, nasłonecznione klatki schodowe ze ścianami wyłożonymi walijskimi tapetami. Drzwi do mieszkań z izolacją akustyczną oraz zamkami antywłamaniowymi wykonane na zamówienie według indywidualnego projektu.

Cena 426.790 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Mazowiecka

Osiedle Brzozowe w Częstochowie, Parkitka

Osiedle 4 kameralnych, dwupiętrowych budynków po 12 apartamentów w każdym (tylko 2 piętra).

W budynkach winda OTIS, wysoki garaż podziemny (wjedzie SUV z bagażnikiem dachowym), dużo prywatnej przestrzeni do parkowania na terenie Osiedla, dostępne komórki lokatorskie lub boksy garażowe. Elewacja wentylowana wyłożona wielkoformatowymi spiekami kwarcowymi. Nasłonecznione klatki schodowe wykończone wielkoformatowymi płytami włoskiego gresu oraz walijskimi tapetami. Wysokiej jakości izolacja akustyczna pomiędzy mieszkaniami oraz drzwi do mieszkań z izolacją akustyczną oraz zamkami antywłamaniowymi wykonane na zamówienie według indywidualnego projektu.

III etap – ostatnie 4 mieszkania o pow. od 50 do 73 m2.

Cena od 418.000 zł.

Termin odbioru – styczeń 2022 r.

IV etap – 10 dostępnych mieszkań o pow. od 50 do 76 m2.

Cena od 473.000 zł.

Termin odbioru – II kwartał 2023 r.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Brzozowe

Nowa Częstochowa – ul. Okulickiego w Częstochowie, Parkitka

Osiedle 6 budynków – 6 etapów realizacji inwestycji (obecnie w realizacji 4 etapy).

Mieszkania o zróżnicowanych metrażach.

Mieszkańcy osiedla będą mogli skorzystać z dwupoziomowych parkingów podziemnych oraz widokowych ogólnodostępnych tarasów, z których będzie się rozpościerał widok na panoramę Częstochowy. Doskonała lokalizacja. Dostęp do szkół, przedszkoli, centrów handlowych, obiektów rekreacyjnych. Duża ilość terenów zielonych.

Cena za m2 – od 6.400 do 7.400 zł.

Pierwszy z budynków zostanie oddany do użytku w 2022 roku. Całe osiedle w 2024 roku.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Okulickiego

Nowa Częstochowa ul. Władysława Syrokomli w Częstochowie, Raków.

Kameralny czterokondygnacyjny budynek wielorodzinny z windą.

52 mieszkania o pow. od 32 do 65 m2.

Dedykowane miejsca parkingowe.

Teren bezpieczny, ogrodzony, cicha okolica na obrzeżach miasta, w pobliżu CH Jagiellończycy oraz Vendo Park Częstochowa, łatwy dojazd do DK1

Cena za m2 – od 5.300 zł.

Rozpoczęcie budowy I kwartał 2022 roku, zakończenie III/IV kwartał 2023 r.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle na Rakowie

Nowa Częstochowa – ul. Małopolska w Częstochowie, Parkitka – inwestycja w przygotowaniu

Osiedle kameralnych, niskich budynków wielorodzinnych w pobliżu terenów zielonych, niedaleko od alei Brzozowej. Doskonałe dla osób, które lubią czynny wypoczynek. Łatwy dojazd do centrum miasta, punktów handlowych i rekreacyjnych. W pierwszym etapie realizacji inwestycji powstaną trzy budynki, w drugim dwa.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Małopolska

Nowa Częstochowa Grabówka

 to zespół eleganckich, spójnych architektonicznie domów w zabudowie szeregowej. Inwestycja zlokalizowana w jednej z najładniejszych dzielnic Częstochowy.

150 metrów funkcjonalnej, nowoczesnej przestrzeni do życia,  wykończony taras z wyjściem do prywatnego, ogrodzonego ogródka z trawnikiem, dwa balkony na pierwszym piętrze, ogrzewanie podłogowe w łazienkach, korytarzu i wiatrołapie, dwie łazienki (prywatna przy sypialni oraz wspólna w korytarzu), doskonała komunikacja z autostradą A1, kanalizacja deszczowa.

 Etapy realizacji inwestycji:

ETAP I – 6 domów w zabudowie szeregowej

ETAP II – 6 domów w zabudowie szeregowej

ETAP III – 3 domy w zabudowie szeregowej

 Każdy z połączonych budynków ma parter i piętro.

Łączna powierzchnia użytkowa każdego segmentu wynosi około 150 m2. Cena za m2 od 5.800 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle na Grabówce

Apartamenty Kwiatowe Osiedle – ul. Liliowa 29, Częstochowa, Kiedrzyn

Zespół 7 dwulokalowych budynków w zabudowie szeregowej.

Apartament na parterze o pow. 59,23 m2, z tarasem oraz własnym ogrodem (dodatkowo płatne).

Apartament na piętrze (w formie loftu) o pow. 88,27 m2, dodatkowo z antresoli wyjście na taras dachowy.

Do apartamentu przynależy miejsce parkingowe.

Cena za m2 od 5.600 – do 6.500 zł.

Planowany termin odbioru: czerwiec 2023 r.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Kwiatowe

Osiedle Trójkąty – ul. Polna w Częstochowie, Stradom

Zespół budynków w zabudowie szeregowej na zamkniętym osiedlu.

Dwa domy o pow. 124,57 m2 z ogrodem, tarasem i balkonem.

Dwa budynki czterolokalowe umieszczone na parterze o pow. 61,55 m2 i piętrze o pow. 63,66 m2. Mieszkania na parterze posiadają dostęp do przestronnego ogrodu, dla mieszkań na piętrze przewidziano tarasy/balkony.

Cena za m2 od 5.600 zł.

Szeregówka – ul. Głębockiego w Częstochowie, Północ

Zespół 4 budynków w zabudowie szeregowej.

Dom o powierzchni 130 m2, z tarasem oraz własnym ogródkiem

Garaż w bryle budynku.

Cena: 650.000 zł i 695.000 zł.

Planowany termin odbioru – wrzesień 2022 r.

Osiedle Zielone Tarasy – ul. Lwowska w Częstochowie, Lisiniec

Osiedle 6 budynków dwulokalowych.

Mieszkania o pow. od 63,4 m2 do 72,81 m2. Teren wokół budynków zagospodarowany zielenią oraz ogrodzony. Osiedle położonej w spokojnej okolicy, w pobliżu Parku Lisiniec.

W cenie mieszkania zawarte jest miejsce postojowe.

Cena za m2 od 6.600 zł.

Planowany termin odbioru – 2023 r.

Osiedle Wrzosowe – Wierzchowisko, gmina Mykanów

Osiedle 14 apartamentów.

Mieszkania na parterze o powierzchni 77 m2 z ogródkiem.

Mieszkania na I piętrze o powierzchni 86 m2 z dwoma tarasami.

Wszystkie mieszkania mają własne miejsca parkingowe, zlokalizowane bezpośrednio przy wejściach do mieszkań.

Cena za m2 od 5.200 zł do 5.800 zł.

Planowane oddanie mieszkań – III kwartał 2022 r.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Wrzosowe Wierzchowisko

Apartamenty Le Mans – ul. Kontkiewicza w Częstochowie, Wyczerpy

Dwa trzypiętrowe budynki z 56 mieszkaniami o pow. od 38,32 m2. do 76,48 m2.

W budynku zaprojektowano kameralne mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe o zróżnicowanych metrażach, usytuowane na parterze, I, II oraz III piętrze. W części mieszkań możliwe przearanżowanie ścian oraz zmiana ilości pomieszczeń lub ich przeznaczenie.

W sprzedaży również miejsca postojowe w garażu podziemnym budynku oraz komórki lokatorskie przypisane do wybranych lokali.

Cena za m2 od 5.800 zł.

Rok budowy: 2022.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Lemans

Apartamenty Panorama – ul. Poleska w Częstochowie, Parkitka

Budynek mieszkalny wielorodzinny.

Do wyboru 107 mieszkań o różnych metrażach, od ustawnych 33 m2 po luksusowe 104 m2. W budynku cichobieżne windy, osiedle ogrodzone.

Miejsca parkingowe – parking podziemny, parking naziemny (miejsca oznaczone dla mieszkańców), boksy garażowe.

Cena za m2 – 6.300 zł.

Rok budowy: 2021.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Panorama

Osiedle Lunaris – ul. Legnicka w Częstochowie, Lisiniec

Cztery zespoły budynków dwukondygnacyjnych, w każdym z nich 8 narożnych, nasłonecznionych i przestronnych apartamentów.

Do wyboru 32 nowoczesne, trzypokojowe apartamenty, rozmieszczone w kameralnych budynkach. Z jednej klatki schodowej dostęp będzie tylko do dwóch mieszkań, co stanowi wysoką prywatność mieszkańców.

Każdy apartament z miejscem parkingowym naziemnym lub dwustanowiskowe miejsce w garażu podziemnym (miejsca rodzinne). Dla najmłodszych bezpieczny plac rekreacyjny, miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Mieszkania na parterze o zróżnicowanej pow.: 69,02 m2, 73,09 m2, 78,68 m2. z prywatnymi ogródkami wraz z tarasem o pow. od 58,72 m2 do blisko 200 m2.

Mieszkania na piętrze  o powierzchni od: 72,62 m2 do 78,65 m2. z przestronnymi, narożnymi tarasami wykończonymi szklanymi balustradami o pow. od 8,22 m2 do 10,73 m2. 

W apartamentach zostanie zainstalowany pakiet Smart Home na systemie Loxone. Istnieje możliwość skorzystania z usług firmy redNet Dom, która oferuje kompleksowe wykończenie mieszkań pod klucz, według indywidualnych potrzeb klienta. 

Cena za m2 – od 5.990 zł.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Lunaris

Okulickiego Park w Częstochowie, Parkitka

Budynki wielorodzinne o zróżnicowanych metrażach

Ceny mieszkań za m2 – od 5 800 zł.

Możliwość zakupu miejsca postojowego w hali garażowej, natomiast miejsca dookoła inwestycji są gratis.

Termin odbioru II etap – przełom 2021/2022 roku, III etap w 2023 roku.

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Okulickiego Park

Osiedle Lawendowe, Jaskrów

Nowoczesne Osiedle Lawendowe Jaskrów składa się z 9 budynków dwulokalowych, czyli 18 apartamentów, do których przynależą indywidualne ogródki. Zarówno parter, jak i piętro zajmują powierzchnię łączną ok. 79 m2, a do każdego mieszkania przynależą dwa miejsca postojowe na podjeździe od frontu budynku.  Osiedle zaprojektowała renomowany Zespół Architektów Daniela Cieślika Anta Architekci

Częstochowski rynek nieruchomości
Częstochowski rynek nieruchomości – Osiedle Lawendowe

Czytaj także:

Kredyt hipoteczny krok po kroku. Ekspert radzi

Kupno mieszkania – na co warto zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?