fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowski MOPS "opiekował" się rodziną skatowanego 8 latka od 2 lat !

Częstochowski MOPS „opiekował” się rodziną skatowanego 8 latka od 2 lat !

W dniu dzisiejszym częstochowski MOPS wydał komunikat w sprawie rodziny 8 latka skatowanego przez matkę i ojczyma. Okazuje się, że od marca 2021 pracownicy MOPS nie dostrzegali w rodzinie oznak przemocy. Rodzina była objęta „wsparciem” pracownika socjalnego.

Co ciekawe według MOPS „Prowadzona była współpraca z kuratorem, asystentem rodziny, placówką edukacyjną oraz dzielnicowym.” Doprowadziło to jednak jedynie do wysłania przez dyrektorkę MOPS informacji do Sądu by zabezpieczyć dzieci w pieczy zastępczej pomimo, że dziecko posiada ojca. To właśnie ojciec nie zaś pracownicy MOPS nieudolnie jak widać wykonujący swoje obowiązki powiadomił Policję o skatowaniu dziecka przez ojczyma i matkę.

Według MOPS pracownik socjalny tylko w marcu 2023 roku odwiedzał rodzinę trzy razy jednak nie zaniepokoiło go nic. Nie było nawet niepokojące to, że dziecko trafiło na początku marca na SOR ze złamaną ręką !

Częstochowski MOPS "opiekował" się rodziną skatowanego 8 latka od 2 lat ! 1

Jak widać tak dzielnicowy, kuratorzy, pracownicy MOPS nie byli w stanie wykryć tragicznej sytuacji dziecka a byli zainteresowani z nieokreślonych jeszcze przyczyn osadzeniem dziecka w pieczy zastępczej.

Pełna treść oświadczenia MOPS pod linkiem

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV