fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowski CUK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Do czerwonych pojemników na elektroodpady...

Częstochowski CUK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Do czerwonych pojemników na elektroodpady nie wszystko możemy wrzucać

Częstochowski CUK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Do czerwonych pojemników na elektroodpady nie wszystko możemy wrzucać. One są przeznaczone do zbiórki zużytych baterii, małego sprzętu RTV i AGD, ale nie do gromadzenia starych pralek czy lodówek.

Częstochowski CUK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Do czerwonych pojemników na elektroodpady nie wszystko możemy wrzucać 1

Czerwone pojemniki to element projektu Elektryczne Śmieci realizowanego w Częstochowie od września 2020 r. Można do nich wrzucać zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne nieprzekraczające 50 cm.

W sumie w mieście Centrum Usług Komunalnych ustawiło się 32, w każdej z dzielnic Częstochowy. Kosze na te odpady pojawiły się w mieście w porozumieniu z firmą MB Recycling.

Do pojemników powinny trafiać zużyte telefony, aparaty fotograficzne, lokówki, tostery, kalkulatory, żelazka, ale także elektroniczne zabawki, płyty CD czy tonery do drukarek. Warto jednocześnie podkreślić, że każdy elektryczny śmieć w odpadzie komunalnym to istotne niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego i nas samych – tłumaczy Robert Magolon z MB Recycling.

Tymczasem, chociaż częstochowianie chętnie korzystają z tych pojemników i większość robi to prawidłowo, niestety, niektórzy mieszkańcy pozostawiają w rejonie tych czerwonych koszy inne odpady, na przykład duży sprzęt AGD.

Częstochowski CUK przypomina, jak prawidłowo segregować śmieci. Do czerwonych pojemników na elektroodpady nie wszystko możemy wrzucać 2

Miasto przypomina, że tego rodzaju odpadów każdy może się pozbyć legalnie i bezpłatnie w innych sposób. Co zrobić z odpadami, które nie mieszczą się do czerwonych pojemników? Jest kilka rozwiązań, podpowiada miasto. Sprzęt elektroniczny większy niż 50x50x50cm można oddać bezpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sobuczynie przy ul. Konwaliowej 1. Obsługa PSZOK może też odebrać taki sprzęt bezpośrednio od mieszkańca, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod numerem 530 469 099. Dodatkowo działa Mobilny Punkt Zbierania Odpadów Problemowych (MPZOP) funkcjonujący czasowo w wyznaczonych do tego miejscach zgodnie z harmonogramem odbioru dla danej dzielnicy. Harmonogram odbioru odpadów znaleźć można stronie https://cuk.czestochowa.pl/harmonogram-wywozu-odpadow/.

Zgłoszenia odbioru odpadów elektrycznych i elektronicznych, które nie kwalifikują się do pozostawienia w pojemniku można również zgłaszać pod numer infolinii 572 102 102, który znajduje się na każdym czerwonym pojemniku. Firma obsługująca czerwone pojemniki odbierze takie większe odpady elektryczne zarówno od mieszkańca, jak również od firm, za niewielką opłatą.

Tym, którzy chcą się pozbyć małych elektrośmieci, przypominamy lokalizację 32 czerwonych pojemników na elektroodpady:

ul. Sikorskiego 85
ul. Spółdzielczości 2
ul. Kordeckiego
ul. Czecha 21
ul. Witosa 1
al. Wyzwolenia 9
ul. Kontkiewicza 4 / Kontkiewicza 6
Promenada Niemena
ul. Radomska 117
ul. Sempołowskiej 2
ul. Mirowska 416 / ul. Turystyczna
ul. Wielkoborska 54,
ul. Wręczycka 111
ul. Michałowskiego 12
ul. Sosabowskiego 17
ul. Kukuczki 30
Pasaż Opolczyka
ul. Skłodowskiej-Curie 24
ul. Brzezińska 2
ul. Drzymały 10 / ul. Czajkowskiego 6
ul. Dekabrystów 45
ul. Wały Dwernickiego 101/105
ul. Marysia 113 a
ul. Szymanowskiego 5/ul. POW 3
ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 2
ul. Wawrzynowicza 8
ul. Wały Dwernickiego 11
ul. Goszczyńskiego 9/11 / ul. Pułaskiego
ul. Bohaterów Katynia 44/Bienia 10
ul. Konopnickiej 5
ul. Orkana 8-14
ul. Mireckiego 21,

(fot. i grafika CUK)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here