Częstochowska Straż Miejska przestrzega – „Krucha wyobraźnia to kalectwo”

0
169

Sprzyjające warunki atmosferyczne plus brak wyobraźni może spowodować realne zagrożenie zdrowia, a nawet życia na tzw. „dzikich lodowiskach”. Częstochowska Straż Miejska przestrzega, że „Krucha wyobraźnia to kalectwo”!

Częstochowska Straż Miejska przestrzega - „Krucha wyobraźnia to kalectwo” 1
Fot. rcb.gov.pl

Końcówka ferii zimowych obfituje w pierwsze w tym roku przymrozki oraz opady śniegu. Tym bardziej w weekend zapowiadane są duże mrozy z opadami śniegu, dlatego Straż Miejska w Częstochowie przestrzega przed zimowymi zagrożeniami. Do jednych z nich na pewno można zaliczyć wchodzenie i ślizganie się na zamarzniętych akwenach wodnych.

W celu zapobiegania tego typu niebezpieczeństwom powstał program „Krucha wyobraźnia to kalectwo”, akcentowany jest przez strażników miejskich z referatu ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży, który jest wprowadzany w życie tuż przed rozpoczęciem zimy czy ferii zimowych

Strażnicy przypominają, że nielegalne, czyli tzw. dzikie lodowiska są niebezpieczne. Nie wolno wchodzić na zamarznięty lód, który może pęknąć. W celu ślizgania się na łyżwach warto wybrać się na legalne lodowisko, jeśli jest dostępne.

Pamiętajmy – dzikie lodowiska są niebezpieczne, a „Krucha wyobraźnia to kalectwo”!

Częstochowska Straż Miejska przestrzega - „Krucha wyobraźnia to kalectwo” 2
Fot. rcb.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here