Częstochowska Policja zabezpieczyła nielegalny tytoń i papierosy

0
342
Fot. Pixabay

33- latek został zatrzymany, grozi mu grzywna, a nawet kara więzienia.

Policjanci, którzy zwalczają przestępczość gospodarczą w Częstochowie zatrzymali 33-latka, sprzedającego na jednym ze stanowisk w centrum handlowym nielegalne wyroby tytoniowe. Śledczy zabezpieczyli ponad 21 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów oraz tytoń do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Za paserstwo akcyzowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna, a nawet kara więzienia.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dostali informację, iż w Częstochowie, w jednym z centrum handlowych sprzedawany jest nielegalnie wyrób tytoniowy. Nieumundurowani policjanci wybrali się w skazane miejsce. Na jednym ze stoisk odnalezione zostało prawie 21 500 sztuk papierosów oraz 1,5 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Posiadaczem nielegalnych wyrobów akcyzowych okazał się 33-letni mieszkaniec Częstochowy, który usłyszał już zarzuty. Za narażenie Skarbu Państwa na wychudzenie podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 26 tysięcy złotych grozi mężczyźnie wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, a nawet obie kary łącznie. O dalszym losie 33-latka zdecyduje już sąd.

KK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here