fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowska policja kontrolowała miejskie autobusy i tramwaje

Częstochowska policja kontrolowała miejskie autobusy i tramwaje

Częstochowska policja kontrolowała miejskie autobusy i tramwaje. Funkcjonariusze sprawdzali kierowców i motorniczych, a także to, czy pasażerowie zasłaniają w miejskiej komunikacji usta i nos.

Wczorajsze działania policji odbyły się w ramach akcji „Podróżuj bezpiecznie” i „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci pojawili się niezapowiedzianie przy zajzdni MPK, a także w ciągu dnia sprawdzali miejską komunikację.

Sprawdzano stan trzeźwości kierujących tramwajami i autobusami MPK oraz sposób przewozu i przemieszczania się osób w publicznym transporcie drogowym w związku ze stanem epidemii. Po raz kolejny działania pokazały, że kierujący odpowiedzialnie wykonują swoje obowiązki i nie wsiadają za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu, a większość pasażerów w trosce o zdrowie własne i innych osób zasłania usta i nos podróżując pojazdami transportu zbiorowego.

Policja przypomina, że w Polsce nadal występuje ryzyko zarażenia się koronawirusem i obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego policjanci cyklicznie będą sprawdzali, czy mieszkańcy miasta i powiatu stosują się do obowiązujących przepisów. Pasażerowie, którzy będą lekceważyli te ważne dla zdrowia zasady bezpieczeństwa, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Grzywna w drodze mandatu za za brak maseczki może wynieść nawet 500 złotych. Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.
  • zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -