fbpx
Strona głównaPolecaneCzęstochowska policja apeluje: Jeśli nie musisz, nie przychodź!

Częstochowska policja apeluje: Jeśli nie musisz, nie przychodź!

Komenda Miejska Policji w Częstochowie apeluje o ograniczenie wizyt w samej komendzie, a także w podległych jej komisariatach. Wszystko z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach policji – przekazała Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej komendy. – Do dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej “Moja Komenda”.

Jak tłumaczy policja, taki apel wynika z pogarszającej się sytuacji epidemicznej oraz faktu, że tzw. brytyjski wariant covid-19 jest bardziej zaraźliwy i łatwiej przenoszony z człowieka na człowieka. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich, nie tylko policjantów, lepiej więc do minimum ograniczyć bezpośrednie kontakty.

Policja przypomina, że do dyspozycji mieszkańców są

numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych

Można również korzystać z aplikacji “Moja Komenda”. Oczywiście w sprawach pilnych i nagłych, należy dzwonić pod numery alarmowe: 112 lub 997.

Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) – przekazała częstochowska komenda. – Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane, a zgłaszający otrzyma odpowiedź zwrotną wraz z instrukcją dalszego postępowania.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here