Częstochowska młodzież walczy o siatkarskie medale mistrzostw województwa śląskiego

Kadetki Częstochowianki awansowały do turnieju 1/2 mistrzostw województwa śląskiego, a juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle zameldowali się w turnieju finałowym.

Kadetki Częstochowianki były organizatorkami turnieju 1/4 mistrzostw województwa śląskiego. Zajęły w nim drugie miejsce i awansowały do turnieju półfinałowego.

Awans wywalczyli też juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle. Częstochowianie organizowali turniej półfinałowy, który wygrali z kompletem punktów i zameldowali się w turnieju finałowym.

W poniedziałek, 8 lutego rozpoczynają się turnieje 1/2 kadetów, w których zagrają siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle oraz Hemarpol Norwid Częstochowa. W poniedziałek o awans do turnieju finałowego zaczynają też walczyć juniorki Częstochowianki.

O medale walczą też młodzicy Eco-Team AZS i Hemarpol Norwida, którzy rywalizują w 9-zespołowej grupie mistrzowskiej. Po 4 rozegranych meczach na 2. miejscu w tabeli jest Eco-Team AZS Stoelzle, który wygrał 3 meczach i ma na koncie 7 punktów. 4. miejsce w tabeli zajmują młodzicy Hemarpol Norwida (6 punktów, 2 zwycięstwa), a na 8. pozycji jest Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa (5 punktów, 1 zwycięstwo).