Częstochowska gra edukacyjna doceniona

0
283

Stworzona przez zespół skupiony wokół pełnomocniczki prezydenta Częstochowy ds. równych szans gra „Na tropie uprzedzeń” znalazła się w finale konkursu The Innovation in Politics Institute w kategorii „prawa człowieka” i ma nominację do nagrody.
Gra planszowa „Na tropie uprzedzeń” została opracowana w Urzędzie Miasta w Częstochowie rok temu. To gra edukacyjna, która uświadamia rolę stereotypów i uprzedzeń w postrzeganiu ludzi.

Częstochowska gra edukacyjna doceniona 1
  • The Innovation in Politics Institute to bezstronna organizacja mającą swoje lokalne biura w dwunastu krajach europejskich, także w Polsce – informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy. – Jej misją jest promowanie i wspieranie europejskich polityczek i polityków cechujących się kreatywnością i odwagą w działaniu, niezależnie od ich afiliacji politycznej. Projekty w konkursie The Innovation in Politics Institute nagradzane są w ośmiu kategoriach: cywilizacja, demokracja, prawa człowieka, społeczność, ekologia, dobrobyt, praca i jakość życia.
    Starające się o wyróżnienie inicjatywy muszą spełniać wymóg innowacyjności i co najmniej jedno dodatkowe kryterium: ,,uczestnictwo”, ,,budowanie zaufania” oraz ,,zrównoważony rozwój”.
    Zadaniem konkursu jest nagrodzenie tych, którzy są kreatywni i osiągają realne wyniki na podstawie europejskie wartości takie jak równowaga społeczna, demokracja i prawa człowieka.
    Konkursowe jury składa się z 1067 osób z całej Europy. Jak informuje magistrat, na obecnym etapie konkursu wyróżniono 80 finalistów (po 10 w każdej kategorii). W kategorii “prawa człowieka” do finału weszły trzy projekty z Irlandii, dwa z Polski (Częstochowa i Gdańsk), po jednym z Włoch, Szwecji, Niemiec, Belgii i Bułgarii. Ogłoszenie zwycięskich projektów odbędzie się 4 grudnia podczas gali w Berlinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here